Francie: Tři sluníčkáři drží v kostele v Calais hladovku na podporu ilegálů (video)

Francie: Tři sluníčkáři drží v kostele v Calais hladovku na podporu ilegálů (video)

Jistě jste před časem zaznamenali, že v Belgii držela hladovku skupina ilegálů, podpořených další skupinkou lidí z neziskovky. Tito „hladovkáři“ nakonec přežili ve zdraví a většině byl přesně tak, jak žádali, poskytnut byt a patřičné dávky. A to přesto, že nárok na azyl nemají.

O dlouhodobě tristní situaci v Calais, kudy proudí invazisté do Velké Británie, se také všeobecně ví. Známé jsou především záběry ilegálů, naskakujících na projíždějící kamiony, přičemž nejednou došlo k útoku na řidiče. O některých útocích na řidiče kamionu si můžete přečíst zde, zde, zde nebo zde. To je ovšem záležitost, která nechává neziskové parazity klidnými. Těm naopak vadí likvidace „Džungle“, což byl ilegální tábor, který si postavili invazisté, čekající na možnost dostat se do Velké Británie.

Tábor byl ovšem také semeništěm problémů v celém Calais, díky vysoké koncentraci ilegálů se ve městě značně zvýšila i kriminalita. Po mnoha protestech místních tak byl nakonec tábor zlikvidován. To samozřejmě vadí dobroserům z promigračních neziskovek, z nichž hned tři se rozhodli na podporu ilegálů podstoupit hladovku…

Dnes jsou to již 3 týdny, co se tři sluníčkáři z videa rozhodli zahájit hladovku…

Tři promigrační aktivisté v posledních týdnech odsuzují eskalaci fyzického a psychického násilí. „Cítili jsme se bezmocní. Chtěli jsme dělat víc než jen dopisy, petice, demonstrace,“ řekl Ludovic Holbein. Byla to smrt Jásira, mladého cizince rozdrceného kamionem 10. října, která přesvědčila aktivisty, aby drželi hladovku.

Pro vysvětlení, Jásir byl jeden ze mnoha ilegálů, kteří se denně pokouší naskočit na kamiony, aby se dostali do vysněné země.  Zranění či dokonce zavraždění řidiči kamionů tyto dobrotrusy nezajímají.

Generální ředitel francouzského Úřadu pro imigraci a integraci (Ofii) Didier Leschi odcestoval do Calais ve středu 27. října na zprostředkovatelskou misi. Anaïs Vogelová, Ludovic Holbein a otec Philippe Demeestère v té době drželi hladovku v kostele Saint-Pierre v Calais už 15 dní. Stávkující požadují zejména zastavení demontáže táborů pro migranty v zimním období.

Situace v Calais je špatná. Mediátor vyslaný na misi vládou, Didier Leschi, ředitel francouzského Úřadu pro imigraci a integraci (OFII),  ve čtvrtek večer odsoudil situaci kněze a dvou hladovkářů a požadoval naléhavou reakci na krizi do pondělí. „Byl vyslán jako vyjednavač a neposkytuje řešení našich požadavků, k nimž patří především zastavení vystěhování táborů,“ řekl ve čtvrtek večer Ludovic Holbein, jeden z těchto stávkujících, na tiskovém brífinku před kostelem Saint-Pierre de Calais.

Podle vyjádření mediátora není zatím stav již 3 týdny protestujících hladovkářů znepokojující…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout