Za 48 hodin zadrželi v Lamanšském průlivu rekordních 1100 invazistů

Za 48 hodin zadrželi v Lamanšském průlivu rekordních 1100 invazistů

Je otázkou, kolik dalších jim uniklo, celkový počet tak může být ještě větší. Jde o totožnou situaci jako na Kanárských ostrovech, ve španělských exklávách nebo v Itálii. K těmto invazistům si přičtěte i dovážené Afghánce a zjistíte, že jde o rekordní invazi.

A oproti roku 2015 je zde – mimo několika různých tras, kudy vetřelci proudí – i další podstatný rozdíl. Stále méně nově příchozích žádá o azyl, neboť stále více jich zůstává nelegálně v již zaběhlých muslimských ghettech. Právě tito nikde neregistrovaní ilegálové nejsou do celkových čísel započteni. Zpravidla se živí prodejem drog, zbraní, mnohdy jejich pobyt financují mešity.

V sobotu britské úřady vylovily při 23 operacích 491 lidí a v pátek při 17 operacích 624 lidí. Britské ministerstvo vnitra uvedlo, že francouzské úřady zabránily 114 lidem dostat se v sobotu k anglickým břehům, 300 v pátek. V pátek a v sobotu se ilegálové snažili překročit Lamanšský průliv v malých člunech, uvedla v neděli britská ministryně vnitra Priti Patelová.

Velitel Dan O’Mahoney, který má na starosti řešení situace v Lamanšském průlivu, v prohlášení zdůraznil odhodlání britské vlády bojovat proti nepřijatelnému vzestupu těchto nebezpečných přechodů.

„Ve spolupráci s policií a našimi mezinárodními partnery bylo provedeno více než 300 zatčení a 65 odsouzení a naše cílené úsilí zabránilo od začátku roku více než 13 500 pokusům“ o přechody hranic,“ dodal.

Britská vláda začala prosazovat kontroverzní návrh zákona, který reformuje azylový systém a plánuje zpřísnění trestů, čímž se ze současných 14 let zvýší maximální trest pro pašeráky na doživotí.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Za 48 hodin zadrželi v Lamanšském průlivu rekordních 1100 invazistů

  1. Oni je sice zadrží Francouzi, či Britové, ale „prchlíci“ v Evropě pak zůstávají, a ti bezprizorní placení mešitou pak na oplátku pro ně musí udělat nějakou práci, třeba i nějaký ten džhád.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout