Ve Španělsku zatkli pět muslimů s mačetami a dalšími zbraněmi, plánovali teroristický útok

Ve Španělsku zatkli pět muslimů s mačetami a dalšími zbraněmi, plánovali teroristický útok

Jednotlivé skupinky džihádistů jsou čas od času zadrženy v různých zemích Evropy. Jde však zřejmě o náhodně zachycené džihádisty, kteří se díky svojí neopatrnosti nějak prozradili. Lze předpokládat, že ve skutečnosti je takových skupin mnohem víc, celoevropsky až tisíce. Jde o jednotlivé džihádistické buňky, které se postupně vyzbrojují a jen čekají na pokyny k útoku. Může trvat roky, než se masové řádění těchto spících buněk rozjede. Islám a jeho nositelé jsou jako rakovina, postupně metastázují po celé Evropě, aby nakonec původní obyvatelstvo konvertovali nebo zlikvidovali. ..

Pět podezřelých členů ISIS bylo zatčeno španělskou policií vyšetřující spiknutí za účelem útoku. Alžířané byli zadrženi v Madridu a Barceloně a bylo zabaveno několik velkých mačet a další zbraně.

Policie uvedla, že někteří členové buňky byli známi protiteroristické policii a že zatčení byla provedena, když se pokusili koupit kalašnikov….

Španělská policie ve čtvrtek uvedla, že se jim podařilo spojit trojici s mužem známým jako „šejk“, který je považován za vůdce španělské buňky.

Policisté ho znají již od doby, kdy byl v roce 2016 zatčen v Turecku, když se snažil připojit k ISIS. Po propuštění odjel z Turecka a navštívil další země, včetně Malajsie, Tanzanie a Alžírska a údajně najímal členy pro ISIS.

V březnu 2021 byl přistižen při vstupu do Španělska. Sledování umožnilo policii identifikovat skupinu mladých, vysoce radikalizovaných alžírských státních příslušníků, v Barceloně. Ti byli spojeni se šejkem, uvedla policie.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Ve Španělsku zatkli pět muslimů s mačetami a dalšími zbraněmi, plánovali teroristický útok

  1. Ještě že je aspoň část džhádistů vcelku hloupých a nechají se nachytat. Ovšem jejich odhodlání to nijak nemění, jejich síla je i v jejich množství a hlouposti Evropských voličů, takže mají velkou šanci dobýt nová území.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout