Před pár dny se v EP hlasovalo proti Polsku. Jak hlasovali naši europoslanci?

Na úvod musím upozornit na to, že nejde jen tak o nějaké hlasování ale o to, které má potvrdit, zda je národní právo – včetně ústavy – nadřazeno tomu unijnímu, tedy bruselskému. Jde o velmi zásadní hlasování, které dokazuje, že v rámci zemí EU již neexistuje vůbec žádná suverenita, neboť pokud se jakýkoli zákon či článek ústavy dané země nelíbí Bruselu, znamená to, že jej musí proměnit.

Připomínám, že v době, kdy se u nás hlasovalo o vstupu do EU (osobně jsem pro vstup nehlasovala), mnoho z těch, kdo hlasovali pro vstup, netušilo, že bude existovat nějaká Lisabonská smlouva  a nevěděli ani to, že svým hlasem souhlasí s odevzdáním kompletní suverenity své země do rukou globalistů z Bruselu.

Drtivá většina lidí je politicky negramotná. Nejde jen o ČR, ale mám na mysli globálně, což ovšem není nic špatného. Politická negramotnost nemá nic společného s inteligencí, jde o to, jak dalece se kdo zajímá o politiku a chápe její souvislosti. Mnoho lidí si tak vytváří své názory jen na základě mainstreamových sdělení, přičemž zásadním úkolem mainstreamových médií je lidmi manipulovat a ne je informovat.

Právě neschopnost domyslet důsledky svých rozhodnutí pak vede společnost do pekel. Jako příklad si můžeme vzít Francii, kde celých 67% původních obyvatel, tedy etnických Francouzů, již počítá s tím, že budou přečísleni Afričany a Araby, dokonce se toho děsí, ale většina pro to nic nedělá. Volí totiž přesně ty politiky, kteří jim tuto výměnu zajišťují. A tak je to po celém světě. Lidé nevolí podle vlastních zájmů, ale na základě mediálních dojmů. Neumí si vyhodnotit životní priority. A podle toho to pak vypadá i u voleb.

Ale vraťme se k onomu přelomovému hlasování, které se zdánlivě týkalo jen Polska, ale ve skutečnosti se jedná o nás všechny, o uvědomění si toho, že už neexistují suverénní státy  a národy. Ne pod bruselskou kuratelou.

Evropský parlament ve čtvrtek ve Štrasburku většinou hlasů hlasů prohlásil, že polský ústavní soud je nelegitimní a nemůže vykládat ústavu tak, jak se na tom usnese většina Parlamentu. Europoslanci ve svém usnesení tvrdili, že EU musí chránit polské občany. Polský ústavní soud se totiž musí řídit jednotnými direktivami EU a ne tím, na čem se usnese polský Parlament.

To, co se ve čtvrtek stalo v Evropském parlamentu, je ostudou Evropské unie. Skutečnost, že poslanci Evropského parlamentu přijali  usnesení, které polskému ústavnímu soudu upírá legitimitu vykládat vlastní ústavu, je v dějinách Evropské unie bezprecedentní. Toto hlasování totiž přímo potvrzuje, že žádná ze zemí EU si nesmí dělat svoji vlastní suverénní politiku. Jinak řečeno, drtivá většina europoslanců souhlasí s tím, že v rámci EU již neexistují suverénní státy.

Nejvyšším aktem suverénního státu je ústava a jediní, kdo mají právo vykládat tuto ústavu, jsou ústavní soudci dané evropské země. Tak by to u suverénního státu mělo být. Většina vlád EU (včetně naší) se hlásí k liberalismu. V jeho duchu a v duchu požadavků EU pak přijímá zákony. EU nastaví velmi úzké mantinely, v nichž se může každý stát pohybovat, přičemž tyto mantinely se dále zužují.

Největší lži pak šíří ti politici, kteří se ohání suverenitou, ale zároveň i tím, že patříme k EU. Ovšem obojí dohromady je zcela neslučitelné. Buď patříme k EU a dobrovolně se suverenity vzdáváme nebo ji chceme zachovat, ale pak musíme trvat na tom, že je zapotřebí tento pro evropské národy genocidní spolek opustit.

Ale nechme úvah a podívejme se na to, jak hlasovali naši europoslanci. Kdo přiznal, že podporuje odevzdání naší suverenity do rukou Bruselu a kdo byl proti? Podotýkám, že mne následující hlasování příliš neudivilo…

Celkem – ze všech zemí – hlasovalo 156 europoslanců pro suverenitu národního státu, 523 proti suverenitě a pro nadřazenost bruselských regulí a 12 se zdrželo.

Kdo z ČR hlasoval pro suverenitu států EU?

Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Zahradil (ODS)

Blaško, David (SPD)

Kdo hlasoval proti suverenitě a pro nadřazenost EU?

Niedermeyer, Polčák, Pospíšil (STAN – TOP09)

Šojdrová, Zdechovský (KDU)

Charanzová, Dlabajová, Hlaváček, Kovařík, Knotek, Maxová (ANO)

Gregorová, Kolaja, Peksa (Piráti)

Zdrželi se:

Konečná (KSČM)

Protože vím, že články čte i hodně slovenských čtenářů, tak jsem se podívala i na slovenská jména. Pouze dvě jména jsem našla mezi těmi, kdo jsou pro nadřazenost národního práva nad právem EU: Uhrík, Radačovský. Ostatní budou zřejmě v dlouhém seznamu europoslanců z celé EU, kteří hlasovali pro nadřazenost EU nad národními státy…

Konkrétní znění toho, k čemu se hlasovalo a kde hlasování najít:

Podle polského ústavního soudu jsou základní ustanovení Smlouvy o Evropské unii (čl. 1 a čl. 19) protiústavní. Ústavní soud tímto zpochybnil nadřazenost unijního práva a vnitrostátní závaznost rozhodnutí Soudního dvora EU. Rozhodnutí přišlo uprostřed dlouhodobých neshod Polska s unijními institucemi ohledně dodržování zásad právního státu, nezávislosti polských soudů a nerespektování rozhodnutí Soudního dvora EU.

Hlasování „pro“ na hlasovacím seznamu schvaluje výše uvedené závěry, k nimž došel polský ústavní soud. Hlasy „proti“ se staví proti rozhodnutí Polska a potvrzují nadřazenost EU nad ústavou členských zemí.

Pokud se máte zájem na soupis podívat, tak jde o hlasování č. 44 ze dne 21.10.2021.

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 4.6]

3 thoughts on “Před pár dny se v EP hlasovalo proti Polsku. Jak hlasovali naši europoslanci?

 1. Děkuji!!!
  Dala jsem si to do záložky.
  Ta Konečná je liška mazaná , dobře komáŕi udělali, že si jí zvolili za přecedu. ?
  ODSáci mile překvapili, zřejmě ti v Bruseli jsou menší ? než ti doma. Přijde mi to zajímavé, u ANO je to přesně naopak.
  Ještě jednou poděkování, k takovýmhle informacím se totiž nikde jinde nedostanu.
  Anina je BOŽÍ ! ??

 2. Nemá zmysel stáť na strane pseudokonzervatívnych vlád /Orbán, Morawiecki, Janša, samozrejme aj tá nová rakúska/, ktoré len symbolicky kritizujú Brusel , podporujú legálnu migráciu a odmietajú vystúpenie z EÚ a NATO – ako to robia spomínaní eurohujeri Uhrík a Radačovský. Naozaj to nemá zmysel.

 3. Souhlas. EU je ostuda Evropy, když na jedné straně hlásá nezávislost soudů a pak prohlásí, že nějaký ústavní soud členské země je nelegitimní, to už je čiré bláznovství. Zajímavé, že koaliční partneři ODS hlasovali zcela opačně, tak to bude příští vládě pěkný zmatek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout