Kongo – v zemi, kde žije jen 5% muslimů, jsou islámskými bojůvkami denně vyvražďováni většinoví křesťané

Kongo – v zemi, kde žije jen 5% muslimů, jsou islámskými bojůvkami denně vyvražďováni většinoví křesťané

Občas zde poukazuji i na situaci islamizovaných neevropských zemí, neboť právě to nám umožňuje nahlédnout na to, jak jednou bude vypadat i Evropa. Naše země bude časem v postavení,  v jakém je nyní Kongo nebo Nigérie. Lze tedy předpokládat, že i situace bude obdobná. totéž se totiž děje i v Myanmaru (Barma), kde dochází k vyvražďování hinduistů i buddhistů i přesto, že zde žije pouhých 5% muslimů.

Africké Kongo či Nigérie a asijský Mynamar jsou v totožném postavení, jaké jednou čeká i nás. Tyto země hraničí se zeměmi muslimskými, přičemž nyní jsou na řadě v postupující islamizaci. Ve snaze islamizovat tyto a mnohé další země, dochází k vyvražďování jejich obyvatel právě v oblastech, které hraničí s muslimy ovládanými státy.

O Myanmaru jsem detailněji psala před časem už zde, nyní si napíšeme více o Kongu, kam se od severu derou islámští militanti, obdoba ISIS. Lépe pak pochopíte, jak nebezpečné je hraničit s chalífáty  a možná vám přestane být jedno, že se sousední Německo a Rakousko velmi rychle islamizují.

Ve východní Demokratické republice Kongo počet křesťanů zabitých při útocích muslimů stále roste.

Situace ve středoafrické zemi je v posledních měsících obzvláště špatná. Celkem islámští povstalci zabili více než 750 lidí. 95% populace tvoří křesťané, takže oběťmi byli křesťané. Kromě čísel existuje jasný záměr zaměřit se na křesťanskou populaci.

Postiženo je několik regionů: Mezi 24. zářím a 1. říjnem došlo k sérii útoků v malém městě Komanda a jeho okolí v provincii Ituri. Celkem zemřelo nejméně 21 křesťanů, mnozí byli uneseni a stále se pohřešují, mnoho domů bylo vypáleno. 4. září 2021 bylo v provincii Ituri zabito 30 lidí. 29. srpna bylo při útoku na vesnici v regionu Beni (provincie Severní Kivu) zabito 19 lidí. Odpoledne 2. srpna bylo u Idohu v oblasti Ituri pobodáno 16 lidí.

Všechny tyto útoky byly provedeny Spojeneckými demokratickými silami (ADF), ozbrojenou povstaleckou skupinou původem z Ugandy, ale nyní je aktivní v Kongu. Tvoří ji především muslimové, kteří se v roce 2017 připojili k teroristické skupině Islámský stát.

Po celá desetiletí zabíjejí a unášejí křesťany, školí džihádisty a posílají je do jiných afrických států. Přestože konžská vláda v květnu vyhlásila v postižených regionech výjimečný stav, kýžený účinek se nijak neprojevil.

Expert na subsaharskou Afriku vysvětluje, že způsob útoku povstalecké skupiny ADF je totožný s modelem jiných islámských extremistických skupin: „Zde se děje totéž jako v jiných částech Sahelu, kde skupiny jako Boko Haram terorizují severovýchodní Nigérii. Je to o ideologii, cíli založení chalífátu. Postupují stejným způsobem a my vidíme utrpení, které způsobují nevinným komunitám.“

Kongo je na 40. místě světového indexu pronásledování. Tyto opakované útoky vyvolávají vlnu strachu mezi obyvatelstvem a převážně křesťanské město Beni se zjevně stává cílem. Bezpočet lidí bylo násilím vysídleno.
Demonstrace se v tomto regionu konaly po útocích na konci srpna, které poukazovaly na neschopnost jednotek OSN zabránit útokům, při nichž v posledních třech letech zahynulo více než 2500 lidí.

Systém je všude stejný a je úplně jedno, zda jde o Asii, Afriku nebo Evropu. Po islamizaci jedné země se pokračuje v islamizaci země další. Je tak velmi naivní si myslet, že se nás rychlá islamizace s námi bezprostředně sousedících zemí nijak netýká. Obzvlášť pak v situaci, kdy i vláda deklaruje, že se chce přiblížit islamizovanému západu…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Kongo – v zemi, kde žije jen 5% muslimů, jsou islámskými bojůvkami denně vyvražďováni většinoví křesťané

  1. Když křesťané v Kongu vytvořili bojové jednotky na svou obranu, tak jim to modré přilby z OSN zatrhli. I OSN má zájem na is lamizaci světa, a není divu, když je z velké části ovládána mlslimy, tedy 57 mlslimskými státy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout