Německo: Afghánec vyházel a částečně poničil vybavení kostela, prý proto, že nesouhlasí s křesťanskou vírou

Německo: Afghánec vyházel a částečně poničil vybavení kostela, prý proto, že nesouhlasí s křesťanskou vírou

Umíte si představit, že by někdo vyházel  a poničil zařízení mešity? Pokud by k tomu došlo v evropských, zatím ještě plně neislamizovaných zemích, pak by se k tomuto „hrůznému islamofobnímu činu“ vyjádřili všichni čelní politici dané země a „zděšen“ by byl i mainstream napříč EU.

V případě, že by k tomuto poničení mešity ze strany křesťana došlo v muslimské zemi, je jisté, že dalšího dne by se nedožil.

V Evropě, ale i v Asii nebo Africe, si už většina lidí na ničení křesťanských, hinduistických či buddhistických svatostánků zvykla. Nikdo se nad nimi nepozastavuje, nevyjadřuje se k nim a už vůbec není nijak „zděšen“. Maximálně je muslimský pachatel – v případě větší škody – odsouzen k podmínce.

Ovšem poškozování svatostánků jinověrců má mnohem vyšší symboliku, než jak to většina lidí chápe. Zde ani tak nejde o nějaké náboženství. Jde podobně, jako například v případě vyřvávání muezzinů, o projev přebírání dané země a její islamizace.

Čtvrteční poledne v Nordhäuser Frauenbergkirche: Pastor Klemens Müller se náhodou podívá z okna a pozoruje, jak nějaký člověk vynáší nábytek z kostela. Už odtáhl židle, lavice, kříž ze zdi kostela a různé sakrální předměty z oltáře před kostel a zdá se, že se svou práci ještě neskončil.

Když pastor zjišťoval od osoby, žádající o ochranu, proč tak koná, Afghánec odůvodnil své činy náboženskými zásadami: „Nelze přijmout křesťanskou víru.“

Afghánec popisuje křesťanskou víru jako „špatnou“ a tvrdí, že je v zásadě chybou, že Ježíš Kristus je Boží Syn. Proto se cítil nucen vyklidit takové místo uctívání. Dává jasně najevo svůj názor, že nemůže přijmout křesťanskou víru. Svou „úklidovou práci“ však ukončil ihned poté, co ho k tomu pastor Müller vyzval.

Zatímco pastor pokračoval v dialogu o otázkách víry se zástupcem „náboženství míru“, jeho sekretářka zavolala policii, která nakonec uložila vetřelci zákaz přiblížení ke kostelu a po zaznamenání osobních údajů mu vydala důtku a podala stížnost.

Prozatím nebude na kříži žádná postava Krista, protože byla poničena během „úklidové práce“. Vitrína uvnitř kostela byla také rozbitá a vyklizená. Ať už byl čin jakkoli motivován, zcela jistě se i tohoto obohacovače velmi rádi ujmou psychiatři.

Muslim pochází z Afghánistánu a do Německa přišel v roce 2015. Zda byl při svém příjezdu přivítán plyšovými medvídky a bláznivými dobrosery, není známo. Od roku 2016 žije v okrese Nordhausen. Proč? Nebylo by mu lépe u jeho souvěrců v Afghánistánu, kteří jsou nyní na pokraji vytvoření svého ráje na zemi pod právem šaría? V Afghánistánu by jistě nemusel mít problémy s křesťanskou vírou…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Německo: Afghánec vyházel a částečně poničil vybavení kostela, prý proto, že nesouhlasí s křesťanskou vírou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.