Jižní Korea: Podívejte se na video, které vyděsilo všechny promigrační neziskovky, je na něm ve vězení mučený marocký ilegál

Jižní Korea: Podívejte se na video, které vyděsilo všechny promigrační neziskovky, je na něm ve vězení mučený marocký ilegál

Kupodivu se občas stane i to, že nějaký ten muslimský invazista zamíří až na Dálný východ. V tomto případě dokonce až ze západoafrického Maroka, odkud by to měl mnohem blíž do Evropy. Nebo už byl tento zločinec v EU příliš „profláklý“?

Tento případ způsobil velké vzrušení v Jižní Koreji a to zejména v řadách promigračních neziskovek. Mladý Maročan byl údajně vystaven nelidskému a ponižujícímu zacházení v detenčním středisku pro migranty.

Případ odhalil ve středu 29. září 2021 kolektiv obhájců práv migrantů a cizinců, který uspořádal tiskovou konferenci před Národní komisí pro lidská práva. Údaje, které předal jihokorejský tisk,se datují do loňského března, kdy byl Maročan, který do země přišel v říjnu 2017 jako žadatel o azyl, umístěn do detenčního střediska pro migranty v Hwaseongu v provincii Gyeonggi.

Tytéž zdroje tvrdí, že mladý Maročan byl vystaven nelidskému zacházení, a požádaly o omluvu úředníky detenčního střediska a ministerstva spravedlnosti, které má opatrovnictví těchto center na starosti. Po  příkazu k deportaci a tvrzení, že je duševně nemocný, byl tucetkrát umístěn na samotku. Právě v této cele o velikosti 10 m2 strávil třicetiletý muž třetinu doby svého zadržení, nejdelší pobyt v izolaci byl 11 dní.

Na záznamech z bezpečnostní kamery je viděn ve své cele, jak leží na břiše, ruce a nohy má svázané za zády a pytel na hlavě.

Podle neziskovek strávil v této pozici několikrát období v rozmezí od 20 minut do více než 4 hodin. „Chovali se ke mně jako ke zvířeti. Pamatuju si všechno, co se mi tu stalo. Je to traumatické,“ řekl ve svědectví, které nahlásili jeho obhájci.

Obviňují korejské orgány z porušení vnitrostátních právních předpisů a postupů pro umístění osoby do samovazby. Měli povinnost poskytnout pro takové opatření platné důvody se všemi podrobnostmi.

Obhajoba Maročana uvedla, že záležitost postoupí ministerstvu spravedlnosti k okamžitému zproštění viny. Uvedla také, že jeho případ postoupila pracovní skupině OSN pro svévolné zadržování a Výboru OSN proti mučení.

K uvedenému jen dodávám, že zdroje neuvádí důvody proč byl Maročan vězněn, zda například neobohacoval místní obyvatelstvo podobně, jako mnozí jeho soukmenovci v Evropě. Nešlo jen o způsob, jak ho od dalších nekalostí odradit?

Nakonec, pokud se v Maroku roznese zvěst o tom, jak to v takové jihokorejské cele vypadá, ostatní to odradí od toho, aby v této vzdálené zemi zkoušeli svoje štěstí. A raději půjdou na jistotu. Tedy tam, kde se vždy spolehlivě přisají na štědré dávky nebo síť drogových dealerů – do zemí EU…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Jižní Korea: Podívejte se na video, které vyděsilo všechny promigrační neziskovky, je na něm ve vězení mučený marocký ilegál

  1. „Je to traumatické,“ řekl ve svědectví, které nahlásili jeho obhájci.“

    a uz ide rizovat peniaze z krajiny kam ani nepatri. pekne premyslene.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout