Greténi dnes blokují mnohá švédská letiště, přilepili se k přistávací dráze

Greténi dnes blokují mnohá švédská letiště, přilepili se k přistávací dráze

V těchto dnech probíhají hned dva summity, kde je stěžejním tématem klima – v Glasgowě a Římě. I to je zřejmě důvod, proč o sobě šílení klimaalarmisté dávají o to víc vědět. Včera jsem upozornila na demonstrace v Římě, kde probíhá summit G20, ale kontinuálně se protestuje po celé Evropě.

Nemá cenu zde upozorňovat na všechny klimaalarmisty, kteří obsadili různé komunikace a blokují dopravu, neboť ty jste mohli včera i dnes najít ve většině západoevropských zemí. Nicméně jeden protest mne zaujal a to ten švédský. Švédští Greténi totiž nejsou žádní troškaři. Nač blokovat jen auta, když mohou zablokovat letadla! A proč si jen tak sedat na zem, aby je policisté mohli jednoduše odtáhnout.

Švédští klimaalarmisté se proto přilepili na přistávací dráhy švédských letišť. Svojí nápaditostí tak jistě dělají čest jejich krajance Gretě. Jen protestující nebyli kupodivu z řad jejích vrstevníků, ale jednalo se nejčastěji o Švédy středního věku…

Klimatičtí aktivisté ze skupiny Extinction Rebellion se přilepili na přistávací dráhy ve Švédsku. Policejní operace nyní probíhají na několika letištích, včetně Arlandy (největší švédské letiště).

Na letišti v Malmö byla zatčena žena pro podezření ze sabotáže na letišti poté, co žena vstoupila na přistávací dráhu a přilepila se tam na zem.

Na letišti Bromma ve Stockholmu byli dva lidé zatčeni pro podezření ze stejného zločinu. Provoz letiště byl zastaven a odkloněn do Arlandy. Podle zpráv pro Aftonbladet však v Arlandě také probíhá akce, při níž jsou další aktivisté přilepeni k zemi.

Podle SVT jsou klimatičtí aktivisté také na letišti Halmstad a na letišti Växjö.

Extinction Rebellion se přihlásila k odpovědnosti za celou akci a účty organizace na sociálních médiích ukazují, že akci provádějí lidé středního věku a takzvaní boomers.

Aktivisté mimo jiné volají po zastavení dotování letectví a po okamžitém zahájení transformace společnosti.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Greténi dnes blokují mnohá švédská letiště, přilepili se k přistávací dráze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *