Dvě ze tří džihádistek z ISIS, které si nedávno přivezlo Švédsko, nebyly uvezněny

Dvě ze tří džihádistek z ISIS, které si nedávno přivezlo Švédsko, nebyly uvezněny

„Švédské“ džihádistky jdou podobně, jako ty ostatní, které pochází z Evropy, postupně převáženy i s jejich potomky do rodných zemí, případně do zemí, které jim již před odchodem do ISIS udělily občanství.

Jedná se vesměs o velmi nebezpečné islámské fanatičky, které pobývaly v nechvalně známých kurdských táborech Al Hol a Al Roj. V těchto táborech docházelo velmi často k útokům a vraždám, Kurdové nakonec zažádali země původu těchto džihádistek, aby si své občanky převzaly, neboť jsou bezpečnostním rizikem. I přes tyto skutečnosti se jen několik málo z nich skutečně ihned po příjezdu dostalo do vězení, kde by zůstaly až do procesu.

Neméně nebezpečné jsou také jejich děti, vyrůstající mezi bombami a uřezanými hlavami, jejichž fanatičtí rodiče z nich zvládli udělat úplně stejné fanatiky.

Dvě ze tří zadržených žen ISIS byly propuštěny. Státní zastupitelství to oznámilo, ale tvrdí, že vyšetřování pokračuje ve všech třech případech.

Když tři ženy ISIS se švédským občanstvím přistály společně na letišti Arlanda s osmi dětmi, setkaly se s policií. Byly zatčeny pro podezření z válečných zločinů, ale nyní byly dvě z nich propuštěny.

U dvou žen, které byly propuštěny, předběžné vyšetřování stále probíhá, ale není důvod, aby byly podezřelé džihádistky zadrženy, uvedli senátní žalobci Reena Devgunová a Hanna Lemoineová z Národní jednotky proti mezinárodnímu a organizovanému zločinu.

Podle on-line novin byly všechny tři ženy v táboře al-Roj v Sýrii. Jedna z žen je dokonce rodilá Švédka, konvertitka k islámu, které se ve švédské státní televizi říkalo „Emma“. Od března 2019 byla údajně uvězněna v táboře v Sýrii.

Další dvě údajně imigrovaly ze Somálska a jsou ve věku 25 a 27 let. Obě už stihly získat i švédské občanství. Které z žen byly propuštěny, nebylo zveřejněno.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Dvě ze tří džihádistek z ISIS, které si nedávno přivezlo Švédsko, nebyly uvezněny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.