Rakouské učebnice vykreslují islám jen velmi pozitivně, zatímco křesťanství spíše negativně a pohrdavě

Rakouské učebnice vykreslují islám jen velmi pozitivně, zatímco křesťanství spíše negativně a pohrdavě

Co by se asi zjistilo, pokud by se udělaly analýzy učebnic v dalších evropských zemích? Nezjistili bychom totéž? Vždyť moc dobře víme, že také u nás se v posledních letech ohýbá historie a přizpůsobuje se vládnoucí ideologii, diktované z Bruselu. Každé náboženství má svoji stinnou historii, to je fakt. Ovšem islám jasně vede, neboť jde v zásadě o ideologii, která je neměnná a po celou dobu existence za sebou zanechává potoky krve. 3/4 miliardy mrtvých je daň, kterou lidstvo zaplatilo jen za to, že islám expanduje.

Islám není samozřejmě jediným náboženstvím, které za sebou kdy zanechávalo mrtvé, ovšem je to jen a pouze islám, co je dnes vykreslováno v růžových barvách. A je to právě islám, který je nám prezentován coby náboženství míru, přitom správně by se mu mělo říkat „náboženství války“. A je hořkým paradoxem, že v tak růžových barvách popisují islám v zemi, kde proběhla bitva, která je symbolem boje proti islamizaci Evropy…

V rámci „Islámských studií“ nyní vědci z různých oborů analyzovali rakouské učebnice s ohledem na jejich zastoupení různých náboženských skupin. Jejich závěr: Zatímco islám a jeho historie jsou zobrazeny prostřednictvím růžových brýlí, křesťanství a jeho dědictví jsou popsány poněkud ponižujícími někdy velmi negativními slovy.

„Původně jsme chtěli vědět, jak je islám vykreslován v našich učebnicích. Ale rychle jsme rozšířili témata o křesťanství, pohlaví, rodinu a další,“ vysvětluje Eleonore Witt-Dörring z CSPI Austria. Podle analýzy existují do očí bijící rozdíly v zastoupení mezi jednotlivými náboženskými skupinami, podle kterých má islám tendenci být vylíčen velmi pozitivně, zatímco křesťanství je vykreslováno negativně ve všech rakouských učebnicích.

Tyto reprezentace procházejí všemi předměty, jako je němčina, zeměpis nebo dějepis. V této souvislosti je vývoj obsahu učebnic v posledních desetiletích velmi zajímavý: „Zatímco před 30 lety bylo mnoho nepřetržitého textu a objektivní prezentace historie běžné, dnes najdeme knihy s mnoha obrázky a krátkými texty, objektivitu však stále více nahrazuje propaganda formující názory,“ říká odbornice na islám.

Konkrétně odborníci kritizují například prezentaci historických událostí. Například křížové výpravy jsou v knihách prezentovány velmi kriticky, převzetí Mekky prorokem Mohamedem jako čistě pokojný čin. „Učení islámu je navíc částečně zkreslené,“ zdůrazňuje odbornice. Je také kritická k zobrazení šátku. Například učebnice uvádí, že mnoho muslimských dívek a žen nosí šátek z náboženských důvodů, což je důvod, proč jsou některými lidmi šikanovány. To není zásadně špatné, ale jednostranné: „Realita je také taková, že v rakouských školách jsou dívky šikanovány bez šátků.“

Problematický je například květnatý popis osmanského obléhání Vídně v učebnici. Mimo jiné se tam píše: „2500 barevných stanů, volové, lidé s turbany a zvláštní orientální vůně. Orient se vší svojí nádherou byl před nimi vystaven jako ve výloze.“

Jak vidíte, tak i Osmané před Vídní jsou v rakouských učebnicích popisováni pozitivně i přesto, že proti nim předkové dnešních Rakušanů (samozřejmě těch původních) bojovali. Učebnice v jedné z nejvíce islamizovaných evropských zemí se tak podle všeho plně přizpůsobily velmi rychle postupující islamizaci. Jsou napsány tak, aby se nemusely nijak zásadně měnit ani v době, kdy bude v zemi vyhlášen chalífát…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Rakouské učebnice vykreslují islám jen velmi pozitivně, zatímco křesťanství spíše negativně a pohrdavě

  1. Niet pochýb,že za textami v rakúskych učebniciach /čo samozrejme platí aj na ostatné už silne islamizované krajiny Európy, nevynímajúc Balkán/ stojí Saudská Arábia a jej ropné peniaze. Tak ako za všetkými ostatnými atribútmi islamizácie Európy a sveta, napr. stavba vahhábistických mešít, školenie imámov, zakladanie madrás, financovanie útokov proti nesunnitom hlavne v Jemene a Sýrii, vraždenie kresťanov v subsaharskej Afrike, pomalé zavádzanie šaríe už aj v zatiaľ ako-tak sekulárnych krajinách typu Egypt či Libanon, atď. atď. Áno, Katar a Turecko to robia tiež, ale predsa len menej nápadnými metódami.

  2. Neomarxisté dokáží překroutit snad úplně všechno, z ideologie války udělají ideologii míru, z humanity pseudohumanitu, z deviací normál, z vrahů udělají nemocné nebožáky, ze svobody cenzuru, z demokracie autoritativní diktát, ze spravedlnosti dvojí metr, z pravdy desinformaci, z ideologie rasu, z války gangů obohacení, ze znásilnění osvěžení genofondu, z daní nehorázné okrádání lidí, a mnoho dalšího.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout