USA: Černý policista, který zastřelil na ulici neozbrojenou bílou ženu, bude nejspíš propuštěn z vězení

USA: Černý policista, který zastřelil na ulici neozbrojenou bílou ženu, bude nejspíš propuštěn z vězení

Právě tento případ zcela jasně ukazuje, jak je v USA praktikován protibělošský rasismus. Zatímco po zastřelení zcela neozbrojené bezúhonné ženy celý svět mlčel a původem Somálec dostal relativně nízký trest, tak na druhou stranu poté, co při zásahu zemřel v tomtéž městě kriminálník, narkoman a lupič, který se neštítil držet zbraň u hlavy těhotné ženy, byl zasahující policista velmi přísně potrestán a celý svět udělal ze zločince George Floyda, který zřejmě zemřel v důsledku předávkování drogami, mučedníka.

Somálský policista zastřelil 40letou čerstvě zasnoubenou ženu z Minneapolis během nouzového volání. Byl usvědčen z vraždy, ale nyní se trestní kvalifikace mění, takže Somálec by mohl být propuštěn již koncem tohoto roku, informuje CBC News.

Útok se odehrál v Minneapolis – ve stejném městě, kde o několik let později zemřel předávkovaný zločinec George Floyd v souvislosti s policejním zásahem.

Při předchozí příležitosti se však role obrátily. Byl to černošský policista Mohamed Noor, který zastřelil bílou 40letou ženu z Austrálie – Justine Damondovou, která byla zasnoubená a měla se vdát za Američana.

Velmi odlišné zacházení se dvěma různými případy médii a soudnictvím přitáhlo pozornost, ovšem výhradně nemainstreamových médií. těm mainstreamovým se totiž holá pravda mnohdy nehodí.

Pozdě večer 15. července 2017 Justine Damondová upozornila policii, že má podezřením že došlo k sexuálnímu napadení ženy. Když Mohamed Noor a jeho kolega dorazili na místo činu, Damondová přistoupila zcela neozbrojená k jejich policejnímu autu, aby je o podezření informovala, načež ji Somálec okamžitě zastřelili oknem.

Během jeho krátkého působení jako policisty byla na Mohameda Noora vznesena tři předchozí obvinění, včetně obtěžování ženy ve službě.

Somálec se stal policistou v roce 2015 v rámci „diverzity“ – požadavku na zvýšení počtu nebílých policistů na policejním oddělení v Minneapolis.

Podle minneapoliského deníku Star Tribune dokončil Noor sedmiměsíční „rychlý výcvik“ policejní profese. Školení, které je formálně jen dalším způsobem náboru policistů, ale které je podle téhož deníku fakticky vnímáno jako způsob, jak rychle dostat rozmanitost do policejních řad v mnoha předměstských policejních odděleních ve Spojených státech.

Před vraždou byl Mohamed Noor oslavován politiky, jako je starostka Minneapolis Betsy Hodgesová, coby první somálský policista v oblasti.

Později byl odsouzen ke 12 rokům a pěti měsícům vězení za smrtelnou střelbu. Jeho právníci však tvrdí, že jednal pouze tak, jak byl vycvičen jednat. Ale teď minnesotský nejvyšší soud rozhodl, že bylo špatné odsoudit Mohameda Noora z vraždy třetího stupně. Proces má být proto znovu obnoven a Somálec bude obviněn pouze ze zabití.

Vzhledem k tomu, že si již odseděl 28 měsíců svého trestu a může očekávat čtyřletý trest vězení za zabití, mohl by být Mohamed Noor propuštěn již na konci roku 2021.

Právě tento případ je ve srovnání s případem kriminálníka Floyda jasnou ukázkou nejen v USA prosazovaného protibělošského rasismu…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout