Švédsko: Žena z ISIS byla zatčena za válečné zločiny, ze syna udělala dětského vojáka, z dcer nevěsty džihádistů

Švédsko: Žena z ISIS byla zatčena za válečné zločiny, ze syna udělala dětského vojáka, z dcer nevěsty džihádistů

Jak dlouho potrvá, než se bude ve Švédsku za podobné kauzy věznit? Jen do doby, než si muslimové zemi převezmou. A ta doba se již nezadržitelně blíží. Švédsko dospělo do fáze, kdy dominuje v počtu znásilnění či bombových útoků v přepočtu na počet obyvatel. V tomto ohledu nemá v Evropě konkurenci již nyní. Tresty, které dosud dostali muslimští násilníci a vrazi, jsou mnohdy výsměchem jejich obětem. Je tak dokonce možné, že ani tato žena příliš dlouho ve vězení nezůstane.

Švédské úřady zatkly ženu ve středním věku patřící k teroristické organizaci Islámský stát, o níž se věří, že v době, kdy skupina sama vyhlásila chalífát, spáchala v Sýrii závažné válečné zločiny, včetně toho, že se její dospívající syn stal dětským vojákem.

Devětačtyřicetiletá žena byla zatčena loni v prosinci za válečné zločiny a porušování mezinárodního práva na stockholmském letišti Arlanda po návratu ze Sýrie. Předpokládá se, že násilně provdala své dcery za džihádisty IS a přiměla jednoho ze svých synů, kterému v té době ještě nebylo 15 let, stát se dětským vojákem teroristické organizace.

Švédská prokurátorka Reena Devgunová ke zločinům ženy, které se údajně staly v letech 2013 až 2017 poté, co odcestovala se svými pěti dětmi do Sýrie, uvedla: „Je podezřelá, že společně a po dohodě s ostatními přispěla k využívání dítěte mladšího 15 let jako dětského vojáka. “

„Pokud vím, je to poprvé, co zkoumáme problematiku dětských vojáků na švédských soudech. Je to neobvyklý případ,“ pokračovala státní zástupkyně s tím, že je třeba ještě provést výslechy.

Loni na jaře švédská státní vysílací společnost SVT zveřejnila fotografie dětí obviněných žen, jak pózují s raketovými granáty (RPG), kulomety a po boku teroristů z Islámského státu. Zpravodaj také tvrdil, že má obrázky dětí, které pózují po boku zmrzačených mrtvol, i když se zdržel jejich zveřejnění.

Po zatčení, když dorazila do Švédska, byly ženě odebrány obě její děti a svěřeny do péče státu. Její dva synové ve věku 14 a 18 let, kteří se stali dětskými vojáky, údajně zemřeli v Sýrii.

Obviněná žena zatím všechna obvinění vůči ní kategoricky odmítá.

Začátkem tohoto měsíce byly dvě ženy – obě podezřelé ze spáchání válečných zločinů v Sýrii – zatčeny na stockholmském letišti poté, co cestovaly z území dříve ovládaných Islámským státem. Jedna ze dvou žen je podezřelá z genocidy a ze spáchání zločinů proti lidskosti.  

V březnu švédské úřady udělily 31leté ženě tříletý trest odnětí svobody poté, co ji uznaly vinnou z toho, že v roce 2014 odvezla svého dvouletého syna do oblasti kontrolované Islámským státem v Sýrii. Před odjezdem řekla otci dítěte, že ona a její syn jedou na dovolenou do Turecka, s čímž souhlasil. Po příjezdu do Turecka však žena překročila hranici na území ovládané IS v Sýrii, kde zůstala s dítětem až do roku 2017, poté se přestěhovala do Tuniska, kde žila s bojovníkem IS a porodila dvě děti. Když se vrátila do Turecka, byla zatčena a vydána do Švédska.

Ve stejný měsíc norské úřady odsoudily třicetiletou ženu žijící v Norsku na tři a půl roku vězení za účast v teroristické skupině Islámský stát . Případ byl prvním svého druhu v Norsku.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Švédsko: Žena z ISIS byla zatčena za válečné zločiny, ze syna udělala dětského vojáka, z dcer nevěsty džihádistů

  1. Někdo kdysi psal, že by to mohly být právě ženy, které rozloží is lám a postaví se proti němu, opak je pravdou, drtivá většina jich skutečně is lam vyznává a těch fanatiček je také spousta, a naopak těch, co od is lamu utíkají je hrstka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout