Itálie: Invazisté zastavují vlaky, balkánskou trasou přicházejí po kolejích

Itálie: Invazisté zastavují vlaky, balkánskou trasou přicházejí po kolejích

V posledním roce se upírá pozornost zejména na jih Itálie – především pak na Lampedusu, která zažívá rekordní invazi. Jenže v poslední době má značné problémy i sever země, neboť balkánskou trasou přichází stovky až tisíce invazistů denně.

Při přechodu ze Slovinska do Itálie si samozřejmě hledají co nejpohodlnější cestu a ta je mnohdy po kolejích. Neuvěřitelné je, že namísto toho, aby byli invazisté z kolejí vyhnáni policií, aby mohly vlaky volně projíždět, jsou to naopak vlaky – a tedy cestující – kdo je v těchto případech omezen. K situaci se včera vyjádřil i místní politik z Ligy:

„Dnes ráno musel zastavit regionální vlak mezi Latisanou a Portogruarem, protože mnoho ilegálů z balkánské trasy kráčelo po kolejích, což vytvářelo mnoho problémů všem cestujícím, včetně mnoha dojíždějících a studentů, kteří viděli, že jejich cesta byla zablokována a zpomalena. Tyto scény jsou nepřijatelné. Balkánské trase hrozí v důsledku nové afghánské krize výbuch, Friuli Venezia Giulia riskuje, že bude cílem statisíců ilegálů a ministryně Lamorgeseová nadále nic nedělá. Všichni neustále vidíme příchody dalších cizinců do Terstu a Udine, nelegálních přistěhovalců, kteří – bez zdravotních kontrol – chodí ulicemi našich měst. Situace se stala vážnou a my v tom nemůžeme pokračovat. Selhání Lamorgeseové je fatální. Pokud je jako ministryně vnitra neschopná, pak by měla alespoň delegovat pravomoci na obranu hranic na místní instituce, které by, jak jsem si jist, jednaly efektivněji, dávaly pohraniční policii větší pravomoci a nástroje a chránily práva občanů.“

Tolik vyjádření místního politika  Ligy Marca Dreosta, kterému vadí zejména fakt, že právě ve věci ochrany hranic nemohou jednat regionální vlády, neboť jde čistě o kompetence ministerstva vnitra. Přitom v Itálii jsou běžně mnohé kompetence převedeny na regionální vlády, které mohou rozhodovat v mnoha oblastech třeba i proti oficiální politice země.

Není pak právě fakt, že jednotlivé regiony nemají možnost hlídat své hranice, důkazem, že je invaze plánovaná a řízená? Itálie je vstupní branou do Evropy z několika směrů a je i důležitou tranzitní zemí. Převedení kompetencí na regionální vlády by tak mohlo invazní vlnu výrazně omezit či alespoň zpomalit. A právě fakt, že tato oblast zůstává i nadále plně v kompetenci ministerstva vnitra pod vedením nadšené vítačky Lamorgeseové, jen potvrzuje, že je celá invaze řízená.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Itálie: Invazisté zastavují vlaky, balkánskou trasou přicházejí po kolejích

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.