Francie: Hromadná bitka mezi Kurdy a Afričany (video)

Francie: Hromadná bitka mezi Kurdy a Afričany (video)

Ve Francii prakticky není dne, kdy by nedošlo k nějaké hromadné potyčce mezi různými komunitami multikulturních obohacovačů. Často jde o vyřizování účtů mezi gangy drogových dealerů – prodejem drog se živí drtivá většina těchto „Novoevropanů“ – někdy však může jít i o zcela banální důvod, jako tentokrát. Podobné každodenní bitvy, k nimž dochází nejen ve Francii, ale také v dalších obohacovaných zemích (zejména ve Švédsku),  nám názorně ukazují, jak bude Evropa vypadat, až si ji tito obohatitelé převezmou.

Neděle 5. září 2021, v pozdním odpoledni, došlo k banálnímu sporu mezi dvěma dětmi ve věku kolem deseti let. Jedno pochází z kurdské komunity, druhé z Afriky. Tváří v tvář drobné hádce zasáhli rodiče dětí. Ale místo zmírnění napětí vypukl střet.

Jedno ze dvou dětí a jeho matka byly zbity a to tak vážně, že matka i dítě skončily v nemocnici. Otec rodiny z africké komunity se pak pomstil a zranil několik lidí z kurdské komunity. Oběť, muž z kurdské komunity, byl s vážně zraněným okem převezen do rouenské univerzitní nemocnice.

Tváří v tvář rozsahu rvačky obě komunity vyzvaly své soukmenovce k reakci. Stovka lidí, z nichž někteří byli vybaveni holemi, železnými tyčemi, sekerami a noži, se večer shromáždila na rue de la Renardière a došlo k velké bitce, na jejímž prvopočátku byla zcela banální hádka dvou malých dětí.

Na místo byla vyslána posádka národní policie. Vzhledem k počtu lidí a násilným činům musela policie rozehnat davy pomocí slzného plynu. Policie BAC z Evreuxu přijela s posilami a také s tuctem městských policistů z Val-de-Reuil.

Několik lidí bylo zatčeno, včetně otce malého dítěte z africké komunity. Tito lidé strávili noc na policejní stanici Val-de-Reuil – Louviers, než byli převezeni na jinou policejní stanici.

Klid se do multikulturní čtvrti vrátil kolem 22:30. Bylo zahájeno vyšetřování k objasnění příčiny, okolností a sledu událostí.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

One thought on “Francie: Hromadná bitka mezi Kurdy a Afričany (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.