Ve švédských průzkumech preferencí vede protimigrační strana, která je i proti EU, přijetí eura a islamizaci

Ve švédských průzkumech preferencí vede protimigrační strana, která je i proti EU, přijetí eura a islamizaci

Vzhledem k tomu, že nejen u nás, ale i ve všech dalších evropských zemích, je snaha o ponížení preferencí antisystémových stran, je pravděpodobné, že uváděný průzkum skutečné preference Švédských demokratů (SD) silně podsazuje tak, aby jí nyní vládní socani doslova šlapali na paty.

SD od posledního průzkumu sentio vzrostlo o 2,0 procentního bodu a získalo 23,9 procenta. Sociální demokraté zároveň mírně ustupují na 23,6 procenta. To znamená, že SD by byla největší stranou, kdyby se dnes ve Švédsku konaly volby (ty budou příští rok).

Jen pro představu, švédská SD je programově blízko například k naší SPD, německé AfD, rakouským Svobodným nebo španělskému Voxu. Přitom tyto strany jsou ve svých zemích někde na polovině preferenci, než je SD ve Švédsku a do případného vedení mají velmi daleko. Švédové jsou tak vcelku mnohem víc proti EU než Němci, Španělé, Rakušané či našinci. Není to ovšem příliš pozdě? A je jim to vůbec k něčemu platné?

Nicméně, je alespoň vidět, že stále více Švédů se probouzí a uvědomují si, co jim stávající vládnoucí probruselské strany způsobily. A zejména si zřejmě začínají uvědomovat, že volbou probruselských stran ubližují svým vlastním dětem a vnoučatům, kterým by odevzdali rozvrácenou zemi na cestě k chalífátu.

Ve Švédsku, kde jede dlouholetá sluníčkářská propaganda a vymývání mozků asi nejdéle z celé Evropy, se tak začíná projevovat jisté “skandinávské probuzení”. Podobně je na tom totiž i Finsko, kde má strana Praví Finové, která je taktéž stranou antisystémovou, dokonce preference kolem 25% a je taktéž ve vedení. Paradoxně tak ve Švédsku a Finsku by měly vyhrát strany, v jejichž programu je vystoupení z EU a boj proti islamizaci. Těmto stranám nyní pomohl i odpor proti zavádění covid pasů, v čemž jsou ve svých zemích osamělé.

Nicméně, i když se tyto dvě země začaly probouzet, zřejmě ani vítězství antisystémových stran nebude stačit. Podobně, jako v dalších zemích, jde totiž o politické strany, které všechny ostatní nálepkují za extremistické, fašistické a xenofobní, odmítají se s nimi “špinit” v jakýchkoli koalicích. Už nyní je tak jasné, že se proti vítězům (pokud skutečně tyto strany vyhrají) všichni ostatní spojí. Nakonec, jak známo, švédské volby rozhodně nejsou prosty manipulací a média také sehrají svoji roli, aby voliče nasměřovala k těm “správným” stranám.

V neposlední řadě jsou pak voliči systémových stran (zejména socanů a Zelených) i “Novoevropané”, což je hlavní důvod toho, proč nyní dostávají v mnoha zemích EU občanství.

Skandinávské volby tak budou docela zajímavé, i když pokud tyto strany nedostanou nad 50%, moc nezmohou. Minimálně nám tak ovšem dávají tamní občané signál, že si konečně alespoň čtvrtina z nich uvědomuje, kam se nejen jejich země, ale celá Evropa, řítí.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Ve švédských průzkumech preferencí vede protimigrační strana, která je i proti EU, přijetí eura a islamizaci

  1. Je isté /nie pravdepodobné/,že “voľby” vo Švédsku a Fínsku budú skutočne zmanipulované v prospech systémových neomarxistov /sociálni demokrati, zelení a iní šialenci/ a neprospech vlastencov. Nebude to na území EÚ nič nové, veď aj na Slovensku sa pred rokom robilo všetko možné, aby sa ĽSNS /čo je neporovnateľne radikálnejšia strana než napr. Salviniho eurohujeri a sionisti či v treťom odstavci spomenuté zoskupenia/ nedostala do parlamentu. A v Grécku Zlatý úsvit pre istotu zlikvidovali a jeho popredných predstaviteľov uväznili…
    Fakt,že švédska obdoba spomínanej ĽSNS – Nordický odpor – nemá v preferenciách ani zlomok percenta hlasov, tiež o niečom svedčí.

  2. Stále málo pro Švédské demokraty. S voliči nehne ani to, že je nyní Švédsko zemí z největší kriminalitou se střelnými zbraněmi v Evropě a jedna z nejhorších zemí v znásilnění na světě. Sice někteří Švédové, politici, úředníci, vysokoškolská pracoviště v současné době zveřejňují tyto nekalosti v zemi, ale stále se vláda snaží zametat problémy pod koberec (viz třeba dnešní iDnes, kupodivu. Někdo tam psal v diskusi, že emigrovalo vloni 400 tis Švédů, jejichž hlasy asi budou chybět, neověřoval jsem to, skutečnost ukáží volby).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.