Švédsko: Africký vrah dostal odškodné v přepočtu asi 340 tisíc Kč

Švédsko: Africký vrah dostal odškodné v přepočtu asi 340 tisíc Kč

Nedávno jste si zde mohli přečíst o úděsném případu arabského násilníka, který spolu s bratrem velmi brutálně mučil a znásilnil dvě ženy. Oběti si ponesou obrovské trauma do konce života, ovšem mučitel a násilník, který se ve vězení příliš dlouho neohřál, dostal velmi tučné odškodné ve výši v přepočtu více než 2 miliony Kč.

Absolutně šílený rozsudek, jako podle práva šaría, však není v této zemi jediný, přičemž i další případ má jednoho společného jmenovatele – generální prokurátorku, díky níž tito těžcí kriminálníci dostanou tučné odškodné za údajnou újmu, k níž ovšem ve skutečnosti vůbec nedošlo. Jediným, kdo došel újmě, byly oběti těchto přivandrovalců…

Kontroverzní švédská generální prokurátorka Mari Heidenborgová (viz titulek, 60 let), nyní udělila 136 000 SEK (asi 340 000 Kč) jako odškodné 22letému vrahovi Dodou Jallowovi odsouzenému na doživotí. Podle Heidenborgové  si Jallow  prošel utrpením, protože byl dříve zadržen za jiné zločiny.

Dodou Jallow byl jedním z těch, kteří byli letos v červenci odsouzeni k doživotnímu vězení za vraždu 30letého muže v Gamlestadenu v Göteborgu. Útok se odehrál 3. května 2020 v souvislosti s narozeninovou oslavou.

Stejný Jallow dostal od Mari Heidenborgové náhradu škody ve výši 136 000 SEK. Důvodem je, že v roce 2017 byl čtyři měsíce zadržován pro podezření z trestného činu praní špinavých peněz. Obvinění v tomto případě však byla stažena v listopadu loňského roku s odůvodněním, že Dodou Jallow byl poté ve vazbě už za vraždu.

Generální prokurátorka ve svém rozhodnutí odkazuje na skutečnost, že vrah trpěl tím, že byl zadržen za závažné trestné činy praní špinavých peněz, když byl zároveň zadržen za vraždu.

“ Obžalovaný má nárok na náhradu škody v souladu s praxí nejvyššího státního zástupce. Byl vzat v úvahu věk žadatele ve vazbě (18 let). Požadovaná náhrada odměn advokátů je přiměřená a akceptována,“ napsala nejvyšší státní zástupkyně v rozhodnutí.

Mari Heidenborgová, která je přední představitelkou feministické sítě Hilda, byla nedávno velmi kritizována za své rozhodnutí udělit bestiálnímu násilníkovi Damirovi Al-Ali odškodné ve výši 840 000 SEK za nesprávné určení jeho věku (viz výše uvedený případ násilného Araba).

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Švédsko: Africký vrah dostal odškodné v přepočtu asi 340 tisíc Kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout