Stovka Syřanů obsadila kemp v malé francouzské obci, poškodili zařízení a odmítali odejít

Stovka Syřanů obsadila kemp v malé francouzské obci, poškodili zařízení a odmítali odejít

Multikulturní obohacení, které bylo ve Francii dosud výsadou zpravidla větších měst, se nyní začíná dostávat i do menších obcí. Obyvatelé těchto často velmi klidných lokalit jsou pak při střetu s multikulturní realitou právem překvapeni. To, o čem slýchají snad jen občas v médiích nebo od známých  a příbuzných z měst, nyní zakouší na vlastní kůži…

Do kempu, určeného především pro rodiny, nacházejícího se v Avèze, malém městě v departamentu Gard, dorazily před několika dny z Belgie stovky Syřanů. Rvačky, škody a útoky donutily obec uzavřít kemp  francouzské rodiny byly nuceny pokračovat ve své dovolené jinde. „Radosti“ multikulturalismu v praxi….

Každý den se Francie stává jakýmsi azylem pod širým nebem. Kromě zdravotního teroru, který již několik týdnů dominuje hlavním zprávám v zemi, nadále sužuje životy velké části francouzského obyvatelstva nejistota a všeobecné ožebračování společnosti na pozadí mimoevropské invaze.

To se týká také klidného rodinného kempu v Avèze, obci s 1000 obyvateli v oddělení Gard. V kempu Pont Vieux došlo v poslední době k velkému rozruchu poté, co asi stovka lidí večer 30. července prorazila přístupové bariéry a utábořila se bez povolení na místě, původně určeném pro asi šedesát stanů, které již byly plně obsazeny.

Pokud jde o charakteristiku této podivné skupiny „turistů“, kteří zjevně nerespektují pravidla, byli to syrští státní příslušníci, kteří přijeli v asi šedesáti vozidlech registrovaných v Belgii. První večer vypukla mezi touto bouřlivou skupinou hromadná rvačka.

Starostka města Avèze Martine Volle-Wildová pohrozila rezignací během zasedání městské rady v úterý večer 3. srpna. To nakonec přimělo prefekturu reagovat, protože druhý den ráno přišli do kempu četníci v doprovodu sub-prefekta Le Vigana a z hygienických důvodů ho zavřeli.

Ale konec je překvapivý: úřady pak požádaly všechny zbývající francouzské táborníky, aby odešli, ale dovolily syrským rodinám zůstat… Syřané pak vydírali radnici tím, že podmínili svůj odchod tím, že jim udělí jiné místo k pobytu. Tento požadavek byl o to nereálnější, že žádná instituce v regionu nebyla ochotna je přijmout. Při absenci řešení opustilo další den asi sto problémových neevropských táborníků kemp na vlastní pěst.

Přestože se po jejich odjezdu do místa vrátil klid, kemp Pont Vieux musel být 4. srpna rozhodnutím obce uzavřen, aby se napravily škody a obnovila sociální zařízení. Obvyklí táborníci, z nichž někteří jsou v Avèze už léta štamgasty, si museli najít jiné místo, kde by mohli pokračovat ve své dovolené.

Brutální střet venkovanů s neevropskými zvyky nakonec symbolizuje selhání multikulturního modelu společnosti.

Martine Volle-Wildová, starostka obce, 5. srpna v novinách Midi Libre prohlásila: „Nemají stejný způsob života jako my.“. A starostka Cévennes objasnila svůj názor: „Požádali jsme je, aby uklidili pleny, které byly poházené na zemi. Někteří je uklidili, někteří ne.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Stovka Syřanů obsadila kemp v malé francouzské obci, poškodili zařízení a odmítali odejít

  1. Až z Belgie na jih Francie je to kus cesty, tak ti Syřané na tom nejsou nijak špatně, sociální dávky jistě dobře vynášejí. Takový hromadný „turismus“ může v Shengenu potkat i nás, kdykoliv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout