Požáry na Sicílii a v Kalábrii byly dílem žhářů, pachatelé zatím nebyli dopadeni

Požáry na Sicílii a v Kalábrii byly dílem žhářů, pachatelé zatím nebyli dopadeni

Už vloni vyzval ISIS k útokům džihádistů v západních zemích, přičemž obzvlášť doporučili džihád ohněm, takže bylo jasné, že se výzvy nejeden z obohacovačů, kteří se nachází na území Evropy, ujme. Průběžně hoří v různých zemích auta (nejčastěji si takto “hrají” muslimské gangy ve Francii) nebo přijímací a integrační centra v různých zemích. Známý je například požár řeckého tábora Moria, který vloni zapálili Afghánci nebo požár tábora Lipa v Bosně, který zapálili džihádisté, kteří byli v zařízení ubytováni.

Nedávno se zjistilo, že za některými velkými požáry v Řecku stojí také ilegálové, mimo jiné byla obviněna údajně psychicky nemocná Afghánka. Nyní řádí požáry také na jihu Itálie, kde se zjistilo, že některé jsou dílem žhářů. A jak všichni víme, tak právě jih Itálie je přeplněný džihádisty z Afriky…

Zuřící požáry na Sicílii a v Kalábrii podle zjištění způsobili žháři, přičemž jeden italský starosta nabízí pětileté osvobození od daně těm občanům, kteří můžou identifikovat kteréhokoli z lidí, kteří stojí za požáry.

Starosta sicilského města Linguaglossa Salvatore Puglisi prohlásil, že odmění každého, kdo přijde s informacemi o žhářích, slovy: “Ti, kdo pomohou dopadnout žháře, budou osvobozeni od daní po dobu pěti let.”

Pietro Macaluso, starosta Města Petralia Sottana, také řekl, že věří, že požáry v jeho oblasti byly prací úmyslného žhářství, a uvedl, že město bylo “napadeno”.

Kvůli tamním požárům bylo evakuováno přes sto lidí a z třech rodin jsou bezdomovci.

Další starostové, například starosta Polizzi Generosa Gandolfo Librizzi, také označili požáry za útoky žhářů.

Požáry na Sicílii a v Kalábrii si zatím vyžádaly životy pěti lidí a zabily mnoho zvířat. Hasiči provedli ve čtvrtek v obou regionech 528 různých zásahů během pouhých 12 hodin.

Nino Spirlì, člen strany Liga (Lega) Mattea Salviniho a úřadující předseda Kalábrie, řekl, že situace je vážná, a vyzval vládu, aby vyhlásila výjimečný stav.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4.8]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.