Podívejte se, jak polští dobroseři zničili plot na hranicích s Běloruskem (video)

Podívejte se, jak polští dobroseři zničili plot na hranicích s Běloruskem (video)

Jak jistě víte, tak od doby, kdy začali proudit invazisté především z Afghánistánu a Iráku přes litevské, lotyšské a polské hranice z Běloruska, všechny tyto země si začaly stavět provizorní ploty z ostnatého drátu a samozřejmě si již také lépe hlídají hranice s Běloruskem. Ovšem vždy se najde nějaký ten sluníčkář, jehož snem je udělat z Evropy multikulturní peklo. Často jde o parazity z neziskovek, kteří jsou za svoji podvratnou činnost velmi dobře placeni. Příkladem jsou třeba nechvalně známé pašerácké neziskovky. Otevřené hranice jsou pak tím hlavním, co tito kolaboranti prosazují.

Mezi 13 lidmi zatčenými za zničení polského hraničního plotu s Běloruskem je Bartosz Kramek, známý aktivista Nadace otevřeného dialogu s vazbami na George Sorose.

Incident, při kterém aktivisté prorazili plot z ostnatého drátu na polsko-běloruské hranici, popsala pohraniční stráž na sociálních sítích.

„Pohraničníci spolu s polskými vojáky zatkli skupinu 13 lidí (12 Poláků a 1 Nizozemec), kteří zničili technické blokády na hranicích s Běloruskem. Mezi zatčenými je i Bartosz K. Proti zúčastněným stranám bude zahájeno řízení,“ uvedla polská pohraniční stráž.

Bartosz K. je Bartosz Kramek – aktivista nadace „Otevřený dialog“, kterou spolufinancuje George Soros. Kramek nedávno v polské Gazetě Wyborcza vyzval lidi, aby zničili opevnění na polských hranicích.

 

„Budeme protestovat v duchu občanské neposlušnosti,“ napsal.  „Pojďme symbolicky strhnout ty dráty. Měli bychom aktivně a rozhodně protestovat. Bariéry jsou jen v našich myslích.“

Poručík Anna Michalská z polské pohraniční stráže řekla polské tiskové agentuře, že bylo také zjištěno, že dvě vozidla roztrhala plot na hranicích.

„Plot byl připevněn k vozidlům a poté roztržen,“ řekla a dodala, že policie nyní podnikne další právní kroky proti zatčeným.

Ministr vnitra Mariusz Kamiński na Twiiteru řekl, že pachatelé budou postaveni před soud.

„Situace, která nastala na našich hranicích, je naprosto nepřijatelná. Pachatelé, kteří prolomili plot, byli zatčeni pohraniční stráží a ponesou veškeré přiměřené právní důsledky za své činy. Na podobné akce budeme reagovat se stejným odhodláním.“

Jiní komentátoři poukazovali na to, že pachatelé si byli dobře vědomi důsledků svých činů a jejich trest pro ně bude pouze prostředkem k tomu, aby na sebe upozornili. Kromě toho bylo na internetu zveřejněno několik videí incidentu…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Podívejte se, jak polští dobroseři zničili plot na hranicích s Běloruskem (video)

  1. Paradoxné je,že poľskí /a nielen poľskí/ vítači zároveň patologicky nenávidia „diktátorov“ typu Lukašenko či Asad, hoci práve prvý menovaný sa im postaral o prísun obľúbencov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout