Německo: Lupiči ukradli 47 tisíc eur, zůstávají bez trestu

Německo: Lupiči ukradli 47 tisíc eur, zůstávají bez trestu

Jde o další případ, který podobně, jako mnoho jemu podobných ukazuje, že pokud máte správný  původ, nemusíte se obávat trestu. A dokonce si můžete nakradených peněz v pohodě užívat…

Muhamet X a Daniele V, oba nyní 24 let, spáchali brutální útok: před čtyřmi a půl lety zaútočili na kiosek v Quickbornu (okres Pinneberg). Pachatelé vyhrožovali majiteli kiosku Nielsi F. (tehdy 33) pistolí a nastříkali mu pepřový sprej do očí. Také několikrát udeřili majitele obchodu do hlavy zbraní. Dokonce i útočníkův pes dostal kopanec. Pachatelé ukradli 46 740 eur z trezoru a pak utekli.

Jen náhodou policisté vystopovali bandity o několik týdnů později. Vyšetřovatelé vyšetřovacího týmu prohledali 15. září 2017 obytné prostory mladých lupičů, kteří byli ve skutečnosti podezřelí ze zcela odlišných zločinů. Při domovní prohlídce našli policisté kukly použité při útoku na kiosek a také startovací pistoli. Vzhledem k překvapivým nálezům se oba podezřelí přiznali k loupeži ve stánku.

Pachatelům násilí nebylo možné prokázat další trestné činy – navzdory letům vyšetřování. Vzhledem k těmto dlouhým vyšetřováním a také kvůli Covidu byli zločinci předvedeni před pinneberský soud pro mladistvé až 17. srpna 2021.

U soudu se obžalovaní přiznali k útoku na stánek prostřednictvím svých obhájců, pachatelé násilí se v soudní síni oběti loupeže omluvili. Niels F. přijal omluvu.

Jeden z lupičů, Daniele V., demonstrativně a dobrovolně předal majiteli kiosku 500 eur jako „kompenzaci za bolest“. Pravděpodobně proto, že pachatel chtěl, aby soudci byli mírní. Druhý obžalovaný, Muhammad X, rychle oznámil, že chce oběti převést stejnou částku.

Jeden z obhájců, Uwe Maeffert – levicový právník známý na severu – věděl, jak okamžitě využít velkých právních průtahů pro obžalované. Hovořil o neudržitelné situaci a připomněl, že trestní řízení mladistvých ve skutečnosti podléhá požadavku na zrychlení a že v takových procesech musí být  v popředí vzdělávací myšlenka. Soud už údajně po tak dlouhé době nemohl ovlivňovat dva nyní 24leté obžalované výchovně.

Maeffert proto požadoval ukončení řízení. Tuto žádost zamítla předsedající soudkyně Dagmar Trüllerová. V důsledku toho obhajoba požadovala, aby obžalovaným alternativně podali varování.
Státní zástupkyně Annika Thielová připomněla, že obžalovaným coby dospělým hrozí minimální trest pěti let, koneckonců se jedná o trestný čin.

Poté však státní zástupce překvapivě oznámil, že v tomto konkrétním případě by se mohlo upustit od trestu pro mladistvé. Obžalovaní měli čtyři roky na to, aby pracovali na svém vývoji, viděli nespravedlnost a zaplatili odškodné za bolest a utrpení z vlastní svobodné vůle.

To byla voda na mlýn obhájců. Uvedli, že jejich klienti se v posledních letech skutečně vyvíjeli velmi pozitivně. Oba žili v pevných partnerstvích a měli pravidelný příjem. Obhajoba: „Našli si cestu i bez zásahu soudnictví. Sankce je nyní zbytečná“.

V zásadě nyní podobně hodnotil situaci i soud. Pouze v jednom bodě soud odporoval obhajobě. Oběma obžalovaným nařídil vydání majetku ve výši uloupené částky.

Zachycené finanční prostředky však zjevně zmizely z větší části beze stopy. Je známo, že lupič Daniele V. koupil BMW za 7000 eur bezprostředně po loupeži. Vozidlo bylo po zatčení pachatelů zabaveno státními orgány a bezpečně uloženo.

Samotná tato úschova stála stát více než 3000 eur, než příslušný orgán prodal auto: za 2300 eur. Tyto peníze zřejmě zůstaly ve státní pokladně, minus 700 eur, které nyní nese daňový poplatník. Bandité u soudu slíbili, že splatí přibližně 47 000 eur na splátkách. Zda a kdy budou tyto splátky provedeny, nikdo neví.

Závěr: Přinejmenším „nezletilí“ zločinci s migrační minulostí v okrese Pinneberg se zjevně nemusí obávat trestu po závážné loupeži, pokud prokážou, že svého činu litují. To otevírá dveře mnoha závažnějším zločinům.

Na základě své levicové právní filozofie soudci ničí německý ústavní stát – úmyslně či neúmyslně. To vše na úkor bezúhonných občanů….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Německo: Lupiči ukradli 47 tisíc eur, zůstávají bez trestu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.