LGBTQ média se snaží utajit, kdo útočil v Birminghamu na homosexuály

LGBTQ média se snaží utajit, kdo útočil v Birminghamu na homosexuály

Je to pár dní, co jste si zde mohli přečíst o útoku na homosexuály, kteří byli napadeni nedaleko gay baru v  Birminghamu. Některá média nakonec neváhala identitu muslimských pachatelů prozradit, ovšem, ten, kdo se ji snažil nadále tutlat, jsou – jak  jinak – homosexuálové.

Tento případ mi připomíná jiný útok, k němuž došlo vloni v létě v britském Readingu. Muslim tam při útoku ubodal tři homosexuály, přičemž homosexuální komunita ani tak nekomentovala samotný útok, jako to, že mnoho lidí se vyhrazovalo vůči muslimům.  LGBTQ organizacím tak ani nevadilo, že muslim ubodal jejich soukmenovce, jako fakt, že lidí upozorňují na to, že útočník byl muslim, který navíc křičel ono obligátní Allahu akbar…

Situace se opakuje i nyní, kdy všem bylo od samého začátku jasné, že za novým útokem stojí muslimové. Ovšem je to opět aktivistická LGBTQ komunita, kdo odmítá přímo na pachatele ukázat či zveřejnit jejich identitu.

V neděli 15. srpna byli Rob a Patrick – homosexuální pár z anglického Birminghamu – násilně napadeni skupinou čtyř mužů kolem čtvrté hodiny ráno, když se vraceli z baru. Cestou domů minuli SUV se čtyřmi muži uvnitř. Rob a Patrick byli napadeni nejprve  urážkami, posléze muži zmlátili Patricka a pak i Roba, který se je snažil chytit ještě před příjezdem policie. Zranění mladého muže si vyžádala 22 stehů. O incidentu, o kterém  hojně informoval britský tisk, zveřejnil informace i francouzský LGBTQ časopis Têtu.

I když si časopis udělal čas, aby o útoku informoval v celém rozsahu, zdá se, že raději vynechal jeden důležitý detail, který byl nicméně zachycen britskými novinami: identitu a původ útočníků. Têtu, jako obvykle, zatímco o tom informují všichni angličtí novináři a policie, vědomě nezmiňuje, že tito čtyři homofobní útočníci jsou původem ze Středního východu. Přitom jména útočníků (viz titulek) jsou známa: Sohail Khan, Mosin Mahmood a Ishaaq Ayaz. Podobně se samozřejmě zachovají i další LGBTQ média a aktivisté. Opět budou nabádat proti islamofobii a budou odmítat, že tyto útoky jakkoli souvisí s islámem.  A to budou dělat tak dlouho, než sami okusí tuto „medicínu“…

Nakonec, je myslím jasné, kdo bude mít navrch, až dojde ke střetu mezi LGBT a islámem…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.