Itálie: Muslim ve vzteku pořezal a rozmlátil manželce obličej „na kaši“ a oholil jí hlavu

Itálie: Muslim ve vzteku pořezal a rozmlátil manželce obličej „na kaši“ a oholil jí hlavu

V islámu je bití neposlušné manželky obvyklé, dokonce doporučované. Podobně je tomu i s vraždami ze cti, k nimž dochází v Evropě stále častěji. Mnozí muslimové si přiváží manželky ze zemí původu, často se jedná o ženy, které jim byly vybrány ještě v dětství, mnohdy se mezi sebou berou i příbuzní, většinou bratranci a sestřenice.

Jenže ženám se často nelíbí být v Evropě poslušnou ženou, uzavřenou celé dny doma, fungující pouze jako uklízečka, kuchařka a sexuální otrokyně. Pokud je ovšem žena vzpurná, dostane to, co si dle jejího manžela (i Koránu) zaslouží. Jistě i tento Maročan si myslel, že koná správně, když manželku, která ho nechtěla poslouchat, zřídil tak, že už ji nikdy ani vlastní matka nepozná…

Bodnul svou neposlušnou 24letou ženu, pořezal ji kuchyňským nožem na obličeji a pak jí oholil vlasy. Stalo se to v Canosa di Puglia v bytě v centru města. Pachatele, dvaačtyřicetiletého muže marocké národnosti, zastavila policie. K incidentu došlo během hádky.

Křik ženy, která přijela do Itálie před několika týdny, vzbudil pozornost sousedů, kteří viděli krev a prchajícího muže; poté zalarmovali policii. Policisté, kteří dorazili na místo, zjistili závažnost toho, co se stalo, a začalo vyšetřování.

Žena byla urychleně převezena do nemocnice Bonomo v Andrii, kde se podrobila operaci, při níž se zjistilo, že utrpěla mnohočetná komplexní zranění obličeje, uší a  obou rukou. Ten, kdo to měl na svědomí, se pokusil zahladit stopy tím, že utekl z místa činu ve svém autě.

Muž byl nakonec nalezen v Ruvo di Puglia, kde uvízl ve svém autě v centru města. Pokus o útěk, při němž se pokusil uniknout kontrole policie, byl marný. Na policejní stanici v Andrii byl hledaný vyslýchán a poskytl svou vlastní verzi faktů, aniž by popřel, že pobodal svou ženu, dokonce jí oholil vlasy.

Při prohlídce se podařilo najít láhev žíraviny v kufru jeho auta. Shromážděné důkazy umožnily státnímu zastupitelství v Trani vydat dekret o zadržení podezřelého z trestného činu pokusu o vraždu a poškození vzhledu osoby trvalými zraněními obličeje. Muž byl umístěn ve věznici Trani.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.