Francie: Muslim vážně popálil svoji ženu, pak ji honil po ulici s nožem

Francie: Muslim vážně popálil svoji ženu, pak ji honil po ulici s nožem

Mnoho mladých muslimů, kteří žijí v Evropě, si přiváží manželky ze zemí původu. Manželství často domlouvají otcové snoubenců už v době, kdy jsou malými dětmi. Tyto dohodnuté sňatky tak muslimové zpravidla akceptují. Pokud se muž rozhodne, že dohodnutou nevěstu nechce, není to přílišný problém, mnohem horší pak je, když ženicha odmítne nevěsta. Pak často nastupuje vražda ze cti. Většinou však ke sňatku z donucení dojde, ovšem právě v Evropě, kde mají ženy přece jen podstatně volnější život, si nejedna muslimská žena uvědomí, že se chce od despotického manžela osvobodit. To má ovšem často i velmi fatální následky, jak jste mohli vidět na bezpočtu případů vražd ze cti.

Z ranku „vražda ze cti“ je i tento případ z Francie, kde se muslim pokusil neposlušnou manželku nejprve upálit a když to nevyšlo, tak ji chtěl ubodat…

Pár se vzal loni v Tunisku. Mělo jít o dohodnutý sňatek. Mladá žena – tuniská státní příslušnice, která přijela do Francie v květnu, údajně naznačila svůj záměr odejít od manžela. Údajně jí vyhrožoval, že ji pošle zpět do Tuniska. Agresivita nebo zoufalé gesto? Je zřejmé, že státní zastupitelství a policejní oddělení upřednostňují první hypotézu.

Její manžel byl včera pozdě odpoledne předveden před státního zástupce. Musí být zahájeno trestní vyšetřování. S největší pravděpodobností bude manžel obviněn z pokusu o vraždu s přitěžujícími okolnostmi vyšetřující soudkyní, která má na starosti pokračování vyšetřování.

K čemu v muslimském ghettu v Nice vlastně došlo?

38letá žena byla vážně popálena svým manželem v okrese Ariane v Nice v pátek večer kolem půlnoci. Podle prvotních informací byla nejprve napadena v bytě v sousedství. Pak ji – zatímco na ní hořel oděv –  podle svědka její manžel pronásledoval na ulici ozbrojený nožem.

Samiřiny výkřiky úzkosti a bolesti šokovaly obyvatele 174. boulevard de l’Ariane v Nice, v pátek večer kolem 23:00 hodiny. Oběť vyběhla z budovy s pokřikem s hořícím oblečením před užaslými svědky. Někteří se snažili plameny udusit oblečením. Jiní lidé s kbelíky s vodou hasili kusy žhavé tkaniny ve společných prostorách budovy. Vážně popálená Samira byla uvedena do umělého kómatu. Žena je stále v ohrožení života.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.