Další otřesné informace o Afgháncích, kteří zavraždili vlastní sestru kvůli cti

Další otřesné informace o Afgháncích, kteří zavraždili vlastní sestru kvůli cti

Před časem jste si zde mohli přečíst o vraždě ze cti, k níž došlo nedávno v Německu. Afghánští bratři zavraždili vlastní sestru, matku dvou dětí, jen proto, že se nechala rozvést a chtěla se znovu vdát, navíc odmítala chodit zahalená. Bratři samozřejmě svého činu nelitují tak, jak je to v podobných případech běžné. Příbuzní, kteří zavraždí vlastní dceru, sestru, sestřenici či manželku ze cti, jsou na svoje „dílo“ hrdi, neboť konají tak, jak to chce po nich Alláh…

Její bratři prý zavraždili Maryam H. (34), protože chtěla žít svobodně. Nyní je známo, co jeden z podezřelých řekl vyšetřovatelům při policejním výslechu. Druhý z bratrů k němu v den jejího zmizení nalákal jejich sestru, matku dvou dětí…

Maryam H. potkala svého manžela v Afghánistánu. Při policejním výslechu její bratr Sayed H. (25) uvedl, že se jeho sestra s manželem nemilují. Obviněný vysvětlil důstojníkovi, jak funguje afghánské manželství: „To s ženami je u nás jiné než u vás. Žena je jako zaměstnanec, který se stará o domácnost, vaří a stará se o děti.“

V roce 2013 rodina přišla do Německa. Maryam H., její manžel a děti (syn dnes 13, dcera 9) se přestěhovali do berlínského domu žadatelů o azyl.

Její bratr Seyed H. (22) také našel ubytování v hlavním městě, pouze Sayed H. se musel zaregistrovat v Bavorsku.

Maryamův bratr Sayed H. (25, l.) žije v Bavorsku, bratr Seyed H. (22) žije v Berlíně (Foto: private (B.Z.-Collage))
Sayed a Seyed vraždy své sestry nelitují, udělali to, co by udělal každý správný muslim…

Sayed H. se také pokusil přestěhovat do Berlína. Úřady však nezaměstnaného prodejce poslaly zpět do bavorského státu. V roce 2015 dostal deprese (říkal: „Nemůžu pracovat“), jeho žádost o azyl byla v roce 2016 zamítnuta. Po pokusu o sebevraždu podstoupil psychologickou léčbu, což byl pravděpodobně důvod, proč nebyl deportován.

Jeho mladší bratr Seyed byl v únoru 2020 odsouzen k pokutě 600 eur za napadení. Nemá žádnou profesi, žije na sociálních dávkách (420 eur/měsíc). V roce 2017 se Maryam rozvedla se svým manželem podle německých zákonů, ale ten odmítl manželství zrušit podle islámského práva.

Když se její bratři dozvěděli, že Maryam v roce 2019 uprchla od svého manžela, pokračovali ve sledování jejich sestry. Požadovali, aby Maryam nosila šátek a zakázali jí, aby chodila ven sama.

„Byla k smrti vyděšená,“ říká známý. Protože jí její ex také vyhrožoval smrtí, byl proti němu vydán soudní příkaz.

Její bratr Sayed bydlel v Bavorsku, přesto téměř každý víkend přijížděl do Berlína a žil v ubytovně žadatelů o azyl v Hellersdorfu poblíž Maryam.

V únoru utrpěla matka dvou dětí tržnou ránu na oku, tvrdila, že byla zbita cizincem.  Často měla hematomy na pažích a krku, vždycky říkala, že se bouchla.

Byla v kontaktu se svým sociálním pracovníkem, Íráncem. Stali se párem a chtěli se vzít. Tohle mohl být její rozsudek smrti! Zatykač uvádí, že oba svým jednáním porušili čest.

Vyšetřovatelé si jsou jisti, že ji Seyed vylákal z domu pod záminkou. Údajně našel byt pro Maryam a děti. Co přesně se tehdy stalo, stále není jasné. Ve stejný den byla Maryam H. nahlášena jako pohřešovaná.

Umístění těla v odlehlé oblasti Horního Bavorska: Maryam H. byla pohřbena v této díře v zemi (1,50 metru dlouhá, 55 centimetrů hluboká) (Foto: Thomas Heckmann)
zde byla sestra vrahů „pohřbena“

„Pitva ukázala, že mladá žena byla velmi brutálně zabita útoky na hlavu a krk,“ řekl mluvčí justice Martin Steltner.

Záběry z bezpečnostních kamer na nádraží Südkreuz ukazují bratry, jak táhnou kufr do vlaku. Měli jít do Sayedova místa pobytu, do města Holzkirchen (Bavorsko). Nedaleko bylo na konci července nalezeno pohřbené tělo.

Vyšetřovatelé zjistili, jak údajní pachatelé nacpali tělo do kufru, aby ho převezli do Bavorska a pohřbili do díry v zemi.

Policistka (vysoká 1,70 metru, vážící 60 kilogramů) se kvůli tomu vměstnala do identického zavazadla. Kufr (model „Wheel Lock Lit“), který bratři koupili za 60 eur v Primarku na Alexanderplatzu před zločinem, mohl být skutečně uzavřen i s tělem!

Policistka, která má přibližně stejnou velikost, postavu a váhu jako Maryam H., leží v identickém kufru (Foto: Private)
policistka, zhruba stejně vysoká jako Maryam, dokázala, že se do kufru tělo vejde

Bratři podezřelí z trestného činu byli zatčeni. Obhájce Mirko Röder (56) obhajuje Seyeda H.: „Obvinění jsou vyslovena jako lyrika vyšetřovatele, navíc předběžné rozhodnutí probíhá ve volební kampani,“ říká. Jeho klient – stejně jako jeho bratr – o obviněních mlčí.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

One thought on “Další otřesné informace o Afgháncích, kteří zavraždili vlastní sestru kvůli cti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.