30 Afghánců se utábořilo na bělorusko-polských hranicích, chtějí do Německa (video)

30 Afghánců se utábořilo na bělorusko-polských hranicích, chtějí do Německa (video)

Afghánci budou nyní vyvíjet snahu dostat se jakkoli do Evropy a zdá se, že i tentokrát – podobně, jako v roce 2015 – je jejich hlavním cílem Německo. Jenže Němci sami si už za tu poměrně krátkou dobu stihli přivézt 8000 Afghánců a s dovozem hodlají pokračovat. Prý přímo v Afghánistánu ještě nějaké ty spolupracovníky mají. Přiberou k nim i tuto třicetičlennou skupinku?

Ovšem do Německa míří i většina Afričanů, takže lze předpokládat, že i my již brzy poznáme jaké to je, až se naplno prokáže, že Německo není nafukovací.

Asi 30 ilegálů si zřídilo v Bělorusku provizorní tábor poblíž polské vesnice Usnarz Gorny. Tento tábor je  obklopen běloruskými a polskými vojáky. Agentura OSN pro uprchlíky (UNHCR) vyzvala Polsko, aby přijalo ilegály z Blízkého východu, kteří uvízli na hranicích s Běloruskem, kde táboří již více než dva týdny. „Vyzýváme polské orgány, aby těmto lidem poskytly přístup, okamžitou lékařskou pomoc, právní poradenství a psychologickou podporu,“ řekla v úterý Christine Goyerová z UNHCR v Polsku. Vláda ve Varšavě to rozhodně odmítá a odkazuje Afghánce na to, aby si zažádali o azyl v Minsku.

Podle videa níže je jasné, že jde o muže ve vojenském věku, kteří tvrdí, že jsou Afghánci (ostatně, může jít i o Afghánce, třeba i Talibánce). Nebo jde snad o další „tlumočníky“? Jak sami vidíte, tak lámanou angličtinu zvládají. Asi tak, jako posledních 20 let kdejaký pasáček koz…. Video v AJ s německými titulky…

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4.8]

One thought on “30 Afghánců se utábořilo na bělorusko-polských hranicích, chtějí do Německa (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout