Útok mačetou v londýnském metru

Útok mačetou v londýnském metru

Jednalo se snad o připomenutí teroristických útoků v metru před 16 lety? Nebo se jednalo jen o “náhodného” osamělého vlka? O identitě pachatele sice zdroje zatím nic bližšího neuvádí, nicméně všichni víme, že mačeta je zpravidla specialitou afrických invazistů, kteří již s touto zbraní útočili v různých zemích Evropy.

Nerozmazaný obrázek právě zatčeného pachatele víceméně potvrzuje výše uvedenou verzi:

Stanice Green Park byla v pátek kolem 19:00 evakuována kvůli muži s mačetou, který útočil v metru. Muž je po útoku hospitalizován ve stabilizovaném stavu. Pachatel byl zatčen a je ve vazbě.

Jeden z cestujících popsal útok mačetou jako naprosto děsivý. Cestující ze strachu utekli poté, co muž napadl cestujícího v metru 30 cm dlouhou mačetou, než vlak vjel do stanice Green Park.

Britská dopravní policie (BTP) uvedla, že byla informována o pobodání na stanici metra Green Park v centru Londýna.

Třicátník, který byl mezi těmi, kteří uvízli ve vagóně s útočníkem, řekl, že se bál, že bude rozsekán k smrti v metru.

“Lidé začali křičet, spěchali k přednímu vozu metra – vzájemně po sobě šlapali a vznikla tlačenice.”

Svědek uvedl, že si sedl do dalšího vagónu metra, daleko od útočníka, a dodal, že oběť utrpěla zranění hlavy, které popsal jako “hluboký řez, což znamená, že mu doslova visela strana obličeje”.

Dodal, že řidič nevěděl nic o tom, co se děje 10 minut, protože interkom nefunguje, a že cestující se ocitli bezmocní, zatímco se jim pachatel posmíval.

“Útočník se vrátil do vlaku. Slyšeli jsme křik, ale nevíme, co se stalo,” řekl.

“Pak se vrátil, stál na druhém konci vagónu, posmíval se nám a předstíral, že vylomí dveře. Bylo to naprosto děsivé. Asi 10 minut jsem si myslel, že mě v metru rozseká k smrti. Někteří  lidé však projevovali soucit a pozornost jeden druhému – drželi se za ruce a teenager zachránil svou matku před ušlapáním.”

Svědek uvedl, že vlak metra nakonec zastavil a že ozbrojení policisté útočníka zatkli, přičemž ten se jim nebránil. BTP uvedla, že muž byl zatčen pro podezření z těžkého ublížení na zdraví a stanice Green Park byla uzavřena.

Na místě zasahovali také záchranáři, kteří oběť odvezli do nedaleké nemocnice.

Model Gail Porter witnessed armed police officers walking through Bond Street station. She said: 'Hope everyone is ok. This was when I was advised to get out of Bond Street station tonight'

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Útok mačetou v londýnském metru

  1. Je to úděsné. A je nešťastné, že si Londýňané zvolili starostou mlslima, který lidi vyzývá k tomu, aby si na takové útoky zvykli. V malém pákistánu to již jiné nebude.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.