Slovinci přiznávají, že záměrně nechávají projít ilegály přes jejich hranice do sousedních zemí

Slovinci přiznávají, že záměrně nechávají projít ilegály přes jejich hranice do sousedních zemí

Vzhledem k tomu, že pravidla EU jsou nastavena tak, že ilegálové by měli zůstat v zemi, kde byli zadrženi, dá se konání Slovinska pochopit. Pokud tak zaznamenají, že nějaký ilegál překročil jejich hranice, doufají, že z jejich země co nejdřív „vypadne“. Slovinci totiž moc dobře ví, že jejich země je pouze zemí tranzitní, většina invazistů míří na západ Evropy, nejčastěji do Německa, Rakouska, Francie, Švédska nebo Velké Británie.

Zásadní problém je i ten, že pokud zachytí tzv. „nezletilce bez doprovodu,“ což jsou zpravidla dávno dospělí muži bez dokladů, kteří tvrdí, že jsou nezletilci, daná země se o ně musí nadstandardně postarat a v žádném případě je nesmí deportovat.  Jediná možnost, jak se pak takových zadržených „dětí“ zbavit, jsou kostní testy, podle kterých se pozná skutečný věk, případně lze dát těmto „sirotkům“ co největší volnost, ti se pak vydají tam, kam původně mířili.

Slovinští policisté tak zkonstatovali, že je lepší se dívat jinam…

„Když mne zastavili v Itálii, vzali mě na policejní velitelství, kde mi vzali otisky prstů. Ve Slovinsku ne.“ Toto prohlásil Pákistánec, který dorazil do Terstu poté, co nejprve překročil kus Asie a poté balkánskou trasu, během televizního rozhovoru vysílaného v Itálii před měsícem.

A příliv nelegálních přistěhovalců po balkánské trase do Itálie nekončí. Ve skutečnosti je letos již asi pět tisíc zadržených, kteří touto cestou vstoupili do Itálie (počty, které letos vstoupily ze Slovinska do Rakouska, jsou ještě mnohem větší). Všichni tedy prošli nerušeně. Mnozí z příchozích jsou  Pákistánci, Bengálci a Afghánci. A uvědomte si, že oni nepotřebují nejen klasický pas či jakýkoli jiný podobný osobní doklad, ale nepotřebují ani od evropských občanů požadovaný covid pas.

Kristjan Pahor, bývalý slovinský voják, tuto praxi také potvrdil: „Naše policie opakovaně otáčí hlavy před migranty překračujícími Slovinsko, protože je nedostatek personálu a technického vybavení,“ řekl.

Není to kvůli nedostatku personálu; je to tak, že ti, kdo je jako první zadrží a identifikují, jsou podle „Dublinu III“ považováni za „první místo přistání“,  takže si v dané zemi může zadržený cizinec podat žádost o azyl. A země, která si ho „odloví“, je samozřejmě povinna se o takovýto „úlovek“ postarat….

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Slovinci přiznávají, že záměrně nechávají projít ilegály přes jejich hranice do sousedních zemí

  1. „Konzervatívny“ premiér Slovinska Janez Janša je rovnaký brutálny diktátor, eurohujer a iredentista ako jeho kamaráti Orbán a Morawiecki… nepochybujem o tom,že podporuje aj legálnu migráciu.

  2. Bohužel nejen Slovinci, Sev. Makedonie, Bulharsko, Srbsko, Bosna ,,,,. Nějak si neuvědomují, že is lamský tlak pak i na ně bude nejen z východu a jihu, ale i ze západu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout