Situace v JAR zřejmě přerostla do občanské války; budou běloši houfně prchat ze země?

Situace v JAR zřejmě přerostla do občanské války; budou běloši houfně prchat ze země?

Tento článek navazuje na další z dnešního rána, kde jste si mohli přečíst o počínajících konfliktech a rabování, k němuž už od včerejška v JAR dochází. Zde také můžete shlédnout větší počet videí z nepokojů, které přerostly v rabování, přestřelky černochů s bělochy a Indy, vzpoury ve věznicích (viz titulní obrázek) a vypalování obchodních center a dalších objektů. I přes nasazení veškerých policejních sil i armády dochází k další eskalaci, podpořené opozičním vůdcem.

Vůdce bojovníků za ekonomickou svobodu (EFF) Julius Malema podněcoval své stoupence, aby pokračovali v násilí a rabování, pokud by jihoafrické Národní obranné síly (SANDF) byly nasazeny na podporu policie. I když prezident Cyril Ramaphosa v pondělí v televizním projevu hovořil k národu, nelegálně ozbrojené, násilné loupežné davy vyzývaly k vymáhání práva. Malema vyzval ERF, aby byla připravena připojit se k výtržníkům a lupičům.

„Žádní vojáci v našich ulicích! Jinak se připojíme. Všichni bojovníci musí být připraveni… Všechny nás nezabijí. Potřebujeme politické řešení politického problému, ne vojáky,“ řekl. „Politickým řešením“ ERF je hlavně zbavit zemi bílých. Rasová válka zůstává jedinou schůdnou strategií ERF, v níž chce sjednotit válčící černé kmeny.

Malema odsoudil Ramaphosu jako „neschopného a zbytečného“. Řekl, že násilí pramení z frakční války uvnitř politické strany a nyní se změnilo v postupné masové akce tisíců chudých Jihoafričanů.

Zdá se, že policie ztratila kontrolu nad situací. Mnoho policistů bylo natočeno, jak se připojují k rabování. Podle ERF Ramaphosa řídí zemi za televizní obrazovkou. Loutkový prezident, který pochází z malého kmene Venda, nemá žádnou podporu veřejnosti, přičemž jak bývalý prezident Jacob Zuma, tak Malema tuto skutečnost nyní využívají.

V loňském roce vůdce Freedom Front Plus Dr. Pieter Groenewald poukázal na to, jak tento druh podněcování a nezodpovědných prohlášení Malemy hraje významnou roli v protibělošských útocích a vraždách na farmách. „Julius Malema musí nést osobní odpovědnost, protože otevřeně obhajuje nenávist a násilí.“

„Toto chování podněcuje příznivce a nutí je chovat se bezohledně, jako tomu bylo v případě celonárodních protestů Clicks,“ řekl Groenewald.

Černý redaktor Machela ze Sowetanu shrnul situaci: „Všichni musíme poděkovat Zumovi za odhalení našeho pravého afrického charakteru; že myšlenka právního státu není součástí toho, kým jsme, a že konstitucionalismus je koncept, který je daleko před námi. Nyní, když jsme znovu získali své místo jako další africká země, musíme se zamyslet nad naším skutečným charakterem a vyrovnat se s ním a představit si, co naše budoucnost předznamená.

V typické africké zemi obyčejní lidé od politiků moc neočekávají, protože lidi unavují opakované prázdné sliby. V typické africké zemi si lidé nelžou o jednotě morálky a vládnutí. Lidé vědí, že ti, kteří mají moc, ji mají pro sebe a své přátele a rodiny.“

Machela pokračoval: „Tato země nebude vypadat jako Dánsko. Mohla by vypadat jako Nigérie, kde jsou protikorupční křižáci zvláštností. Jako africká země nebude naše země vypadat jako Německo. Naše země by mohla vypadat jako Keňa, kde politiku řídí tribalismus. Lidé se nesmí zabývat iluzí, že se blíží den, kdy JAR bude vypadat jako USA. Naše budoucnost je spíše na straně Zimbabwe, kde je jeden vládce mocnější než zbytek obyvatelstva. I kdyby se prezidentem stal Julius Malema, bylo by to pořád stejné.“

Nový legislativní návrh zakazující zejména bílým Jihoafričanům pořizovat zbrojní průkazy za účelem sebeobrany bude brzy zahrnovat i omezení lovců a sportovních střelců. Návrh právního shrnutí zveřejněný civilním sekretariátem pro policejní službu (CSP) odhalil, že ANC chtěla zajistit, aby pro účely sebeobrany nebyly vydány žádné zbrojní průkazy.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

11 thoughts on “Situace v JAR zřejmě přerostla do občanské války; budou běloši houfně prchat ze země?

 1. Trúfam si napísať,že začínajúca občianska vojna má za cieľ vyvraždiť a vyhnať posledné zvyšky belošského obyvateľstva a že ju vyprovokoval Soros , možno aj OSN a iní globalisti .

  1. Samozřejmě, je to plně v intencích celosvětově podporovaného protibělošského rasismu. Teď by měla hlavně Británie a Holandsko vzít ty skutečné uprchlíky do svých zemí, předci bělochů, žijících v JAR, tam přišli převážně z těchto dvou zemí….

 2. Slovanko, moc to nechápu, co tam ti nešťastní lidé ještě hledaj. Je to jistě moc smutné, začínat někde s holým zadkem, ale život je hlavní.
  Tam je patrně taková korupce, ze to nemohou zvládnout.
  Ách jo. Další rozpadlá země, jako by jich už nebylo takhle dost.

  1. Ono je jich hodně v dost ožehavé situaci, protože nemají kam jít. Nejde jen o to, že je většina zemí odmítá, ale mnoha z nich zabavili majetek, takže nemají ani na to, aby se třeba do Evropy, Austrálie nebo USA dostali… Proto si myslím, že by se o ně měly postarat země jejich předků, když tytéž země dávají miliardy na džihádisty…

    1. Muselo by jít o perfektně hlídanou komunitu, asi vyhlášený samostatný stát, ale nejsem si jista, že by to bylo řešení. Tam se skutečně chystají velké pogromy na bělochy, pokud převezme veslo výše zmíněný Malema, který dokonce vedl některé útoky na bílé farmy, tak nebude v té oblasti v bezpečí nikdo. Spíš teď bude JAR druhé Zimbabwe. Bělochy úplně vyženou a časem, až zjistí, že si sami neumí vládnout, budou prosit, aby se vrátili…

  1. Podľa vašej logiky nemajú čo robiť bieli v Afrike a čierni v Európe. ? Inak, keď už píšete o tom vraždení, naštudujte si dejiny kmeňa Zulu, napríklad. 😀

 3. Potomkovia anglických a holandských prisťahovalcov môžu už iba s nostalgiou spomínať na režim totálneho apartheidu /1961-1994/ a predovšetkým existenciu trestu smrti. Jedným z prvých krokov „multirasovej“ vlády bolo práve jeho zrušenie.

 4. Jeden můj známý, který v JAR žije, a je spíše sluníčkář, i on dostal strach, vyděsil se, takže situace je tam opravdu vážná. Jestli z JAR bude druhá Zimbabwe, pak nic jiného bělochům, než útěk, nezbude.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.