Rakousko: Podezřelý vrah třináctileté Leonie lhal o věku

Rakousko: Podezřelý vrah třináctileté Leonie lhal o věku

Vlastně nejde o žádnou novinku, už na základě předchozích výpovědí sousedů vraha bylo jasné, že je Afghánec zřejmě o poznání starší, než se uvádělo. Ostatně, hlavní důvod toho, proč většina džihádistů přichází do Evropy bez dokladů, je právě ona možnost vydávat se za nezletilce. Pokud je totiž žadatel o azyl nezletilý a navíc ani nemá doklady, nemůže být deportován. A muslimští invazisté tak využívají toho, že v rámci politiky falešné pseudohumanity se je většina zemí zdráhá prověřit. Na kostní testy dojde většinou až tehdy, kdy podobný “Novoevropan” provede nějaký násilný trestný čin.

Nejinak je tomu v Rakousku, tedy v zemi, o níž se v poslední době dozvídáme, že je nejislamizovanější zemí Evropy, přičemž k tristnímu stavu v mnohém přispěla právě stávající vláda, která se navenek vydává za protimigrační. Deportace dlouhodobě nefungují, přičemž spousta kriminálních Afghánců zůstává v zemi ještě roky…

Ihned po strašlivém krvavém skutku se objevily první pochybnosti o tom, zda mladý věk podezřelých může být správný. V případě 16letého Afghánce, která tvrdil, že byl přítelem dívky, jsou nyní k dispozici první nálezy. Ve skutečnosti je tomuto jedinci nejméně 19 let, ale spíš o něco víc, přičemž nejpravděpodobnější věk je podle zprávy 20,6 roku.

Tento případ šokoval celé Rakousko: Čtyři Afghánci jsou podezřelí, že zdrogovali Leonie (13), vlákali ji do bytu, brutálně znásilnili, zavraždili a nakonec opřeli její tělo o strom. Údajně 16letý chlapec, který byl podle zpráv médií  výrazně starší, je do trestného činu rozhodně zapojen. Podle trestního práva se tak na něj snížení maximálního trestu na polovinu, jako v případě mladistvých pachatelů, již nevztahuje.

Nicméně, před rakouským zákonem jste “mladý dospělý” až do svých 21 let. Doživotní trest proto v tomto případě není možný. V případě, že by se jako skutečný věk bralo odhadovaných 20,6 let, je maximální možný trest 20 let. To znamená, že by mohl být po 10 až 13 letech opět svobodným člověkem. V případě “doživotí”, které však do 21 let nelze aplikovat, by si naopak musel odsedět nejméně 15 let.

Při vstupu do Rakouska uvedl, že jeho věk je nižší, protože tzv. “nezletilí uprchlíci bez doprovodu” požívají vyšší ochrany než dospělí  a je pravděpodobnější, že se jim dostane pozitivního rozhodnutí. Úřady a odborníci již dlouho předpokládají vysoký počet neohlášených případů “věkových podvodníků” mezi žadateli o azyl.

Na pozadí současného případu vyzval místopředseda FPÖ Manfred Haimbuchner k povinnému stanovení věku zdravotního stavu pro všechny nezletilé osoby, které jsou v současné době v azylovém řízení. Toto opatření se musí i nadále rozšířit na všechny uznané žadatele o azyl, kteří v době podání žádosti uvedli, že jsou nezletilí.

Zneužívání azylu podle místopředsedy FPÖ není triviálním trestným činem, ale do očí bijícím podvodem proti společnosti. Kromě toho nelze očekávat nic dobrého pro další rozvoj osobnosti nebo jeho přínos  pro společnost, pokud se ihned po vstupu do Rakouska dopustil azylového podvodu.

Kromě právního zpracování případu vyvolalo určité vzrušení také zacházení se vzpomínkou na dívku. Po pohřbu 11. července byly po necelých 70 minutách odstraněny svíčky a květiny. Jednalo se o údajnou dohodu s organizátorem vzpomínkové akce o okamžitém odstranění. Je za tím jak policie, tak obecní úřad, který je odpovědný za vyklizení.

Vlna nevole se mezi lidmi zvedla i poté, co bylo zahájeno vyšetřování proti policistům, kteří se zúčastnili vzpomínkové akce na brutálně zavražděnou dívku. Na dotazy na to, proč jsou policisté za účast perzekuováni, ministerstvo vnitra neodpovědělo. Mimochodem, skutečnost, že Karl Nehammer a jeho ministerstvo nejsou nijak ochotni poskytovat informace o dráždivých tématech, byla patrná již v jeho odmítnutí odpovědět v požadovaném rozsahu na několik parlamentních otázek o politickém islámu v Rakousku.

O tom, jak velký problém má Rakousko s islamizací si ostatně můžete přečíst například ZDE, ZDE, ZDE, ZDE,  ZDE nebo ZDE.
Nakonec, myslím, že mnohé vysvětluje i toto video. I když je v němčině, tak netřeba rozumět. Možná však lépe pochopíte, jak ve skutečnosti funguje evropská politika. Nevztahuje se to tudíž rozhodně jen na Rakousko.
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Rakousko: Podezřelý vrah třináctileté Leonie lhal o věku

  1. Tak vláda potrestat vrahy musí, ale jako vždy se zároveň zakáže protest proti is lamu, protože to údajně nesouvisí. Tato doktrína is lamizovaných zemí a EU je falešná a nebezpečná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.