Asi 200 hrdlořezů z ISIS žije v Rakousku na neznámém místě

Asi 200 hrdlořezů z ISIS žije v Rakousku na neznámém místě

Co ukazuje dění v Rakousku posledních měsíců? Především odkrývá celé divadlo, které rakouská vláda předvádí nejen před svými voliči, ale také před zahraničím. Jak známo, tak Rakousko patří k zdaleka nejvíce islamizovaným zemím Evropy, neboť počet muslimů již dosáhl 10% v populaci a nadále stoupá.

Zatímco vláda deklaruje „boj proti politickému islámu“, tak po loňském útoku ve Vídni neuzavřela jedinou mešitu, dokonce i ta, v níž se radikalizoval sám útočník, muslim, narozený v Rakousku, byla pár měsíců po uzavření znovu otevřena s tím, že došlo jen k výměně imáma. Skandál, kdy vládní Zelení spolupracovali s radikální muslimskou organizací v Grazu, byl pro změnu velmi rychle zameten pod koberec.

Dalším počinem, který měl zdánlivě působit tak, že vláda bojuje proti politickému islámu, bylo vytvoření tzv. „mapky islámu“. Posléze se ovšem zjistilo, že mapka byla zcela účelově vytvořena tak, že zahrnovala jen zlomek všech mešit a islámských spolků v zemi. Měla tak ve skutečnosti vyvolat dojem, že je země méně islamizována, než jaká je skutečnost. Nyní tak nechala opoziční FPÖ vytvořit novou mapku, kde již bude znázorněn reálný stav islamizace Rakouska.

Poslední ránou vládou proklamované protimigrační politice pak bylo zjištění, že v zemí zůstávají dlouhodobě tisíce kriminálních Afghánců. A jak se zjistilo, tak nejen Afghánců, ale i teroristů z ISIS, tedy zpravidla muslimů iráckého, čečenského či syrského původu…

V květnu loňského roku se ukázalo, že o asi 60 takzvaných „zahraničních teroristických bojovnících“ (FTF) nebylo známo, kde se na území Rakouska nacházejí. Jedná se o osoby, které cestovaly do zahraničí, aby bojovaly za teroristické organizace. Tihle FTF jsou obvykle teroristé IS, kteří se vrátili domů.

Michael Schnedlitz, generální tajemník Strany svobody, nyní navázal na svou vlastní parlamentní otázku v níž se tázal na to, kde jsou tito bojovníci ISIS. V roce 2020 byly rakouské bezpečnostní orgány informovány o 336 FTF v Rakousku. Podle ministra vnitra ÖVP Nehammera je však známo skutečné místo pobytu pouze 136 navrátilců džihádu v Rakousku. Ostatní se zřejmě ukryli, což znamená, že o pobytu 200 hrdlořezů z IS se neví nic. Pro Schnedlitze je odpověď na jeho parlamentní otázku znepokojivá: „Je prostě neuvěřitelné, že rakouský Úřad pro ochranu ústavy ví pouze o tom, kde se nachází každý třetí terorista v Rakousku. Tato čísla znovu ilustrují, proč  k teroristickému útoku loni v listopadu vůbec mohlo dojít.“

„Spolkový úřad pro ochranu ústavy a boje proti terorismu (BVT) není schopen monitorovat ani 336 teroristů.  Jde o skutečný neúspěch ministra vnitra Nehammera a jeho kabinetu. Nejsou ani schopni odpovědět na nejjednodušší otázky člena Národní rady pro bezpečnost Rakouska. Otázka: „Kolik teroristů, sympatizantů a radikálních islamistů IS v současné době žije v Rakousku?“ je od teroristického útoku ve Vídni více než oprávněná,“ řekl Schnedlitz.

“ Toto je stranická politika ÖVP na úkor národní bezpečnosti. Parlamentní právo na interpelaci je pošlapáváno. To je ostudné,“ kritizoval generální tajemník FPÖ.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

One thought on “Asi 200 hrdlořezů z ISIS žije v Rakousku na neznámém místě

  1. Tyto „spící“ buňky si ještě pár let počkají na doplnění stavů a skladišť zbraní, a pak se budou chtít pomstít za porážku u Vídně (1683), kdy 12.9/2023 to bude 340 let od jejich porážky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout