Afričan, který vloni zapálil katedrálu v Nantes, je prý psychicky nemocný

Afričan, který vloni zapálil katedrálu v Nantes, je prý psychicky nemocný

Jistě máte ještě v paměti loňský požár katedrály ve francouzském městě Nantes, která byla zapálena rwandským přistěhovalcem. Co se ovšem stalo se žhářem po jeho dopadení?

Emmanuel A., dobrovolník, který přiznal, že zapálil katedrálu v Nantes brzy ráno 18. července 2020, byl nedávno propuštěn pod soudním dohledem.

Dne 26. července 2020 se dobrovolník z diecéze přiznal a byl umístěn do předběžné vazby. Poté byl obžalován z poškození a zničení nemovitosti požárem a soudce ho umístil do předběžné vazby.

Emmanuel A., 39letý Rwanďan, přišel do Francie v roce 2012. Tento „oltářní sluha“ pracoval pro diecézi čtyři nebo pět let. Žil v domě se členy duchovenstva v Nantes a den před požárem měl na starosti uzavření katedrály.

Image
vyhořelé varhany

Pro členy diecéze byl jeho čin nečekaný. Obzvlášť, když neměl žádný záznam v trestním rejstříku. Členové katolické komunity v Nantes ho popsali jako  užitečného, dostupného a spolehlivého.

Muž údajně zapálil katedrálu ze zoufalství. Několikrát se prý pokoušel s podporou diecéze svůj pobyt legalizovat, avšak neúspěšně. Emmanuel A. obdržel v listopadu 2019 příkaz k opuštění francouzského území bez možnosti se proti rozhodnutí dále odvolat.

Muž při výslechu před vyšetřujícím soudcem přiznal, že založil tři požáry v katedrále: na velkých varhanách, malých varhanách a v elektrické skříňce.

Za svůj čin mohl Afričan strávit ve vězení až 10 let, ovšem nakonec byl kvůli údajným psychickým problémům, které ho měly k činu dohnat, propuštěn ani ne rok po zatčení….

Image
vyhořelá elektrická skříňka
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Afričan, který vloni zapálil katedrálu v Nantes, je prý psychicky nemocný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout