Velká Británie: Učitel učil děti o africkém Nigeru, hrozí mu vyhazov za rasismus

Politická korektnost dnes nezná mezí a autocenzura je mnohdy nutná i tam, kde by vás to dříve ani nenapadlo. Ostatně, to ví snad každý, kdo píše podobné články. Nicméně v pedagogických profesích platí tato zásada dvojnásob. V dnešní době už si musí především v multikulturně obohacovaných zemích každý učitel velmi dobře promyslet, co bude žáky učit a především, jak jim dané učivo podá.

Učitel z Londýna, jemuž teď zcela reálně hrozí vyhazov, zcela jistě nečekal, že se do podobné situace dostane jen proto, že bude své žáky učit o Africe. Tedy konkrétně o africké zemi Niger, jejíž název je zcela jistě odvozen od barvy tamních obyvatel…

Professor David Collins • City, University of London
profesor David Collins

Britský učitel je v současné době vyšetřován a může být propuštěn poté, co se pokusil vysvětlit svým žákům, jak by neměli vyslovit vyslovit jméno západoafrické země Niger.

The London Times informuje o tom, jak se David Collins, učitel zeměpisu na Chestnut Grove Academy v jižním Londýně, snažil vysvětlit svým žákům, jak správně vyslovit jméno africké země s tím, že v angličtině se vyslovuje poněkud jinak, než slovo, které je považováno za rasistické – tedy „negr“. Ovšem už to, že si dovolil slovo „negr“ vyslovit, vyvolalo obrovský poprask.

Protože Collins použil slovo „negr“, aby vysvětlil, že takto se to nesmí vyslovit, jeden z jeho studentů se okamžitě velmi rozčílil, začal křičet, vstal a vyšel ze třídy. To všem učinil před ostatními studenty, kteří byli ve věku 13 a 14 let. Brzy byla podána formální stížnost vedení školy, v níž žák a jeho příbuzní vyjádřili velký hněv, že slovo bylo vůbec zmíněno.

Collinsův šéf se místo obhajoby svého kolegy rozhodl přijmout uražený studentův názor a rychle prohlásil, že „není důvod používat tento termín“ – i když důvody byly velmi jasné.

Přesto se David Collins rozhodl omluvit studentům, rodičům a dalším učitelům a tvrdil, že byl při používání tohoto termínu „nevědomý“,  i když jej použil pro vzdělávací účely. To však nepomohlo a několik žáků a učitelů se brzy rozhodlo vyvinout tlak na školu.

Vedení školy se rozhodlo toto pobouření zcela přijmout s tím, že se škola omlouvá. Vedení také prohlásilo, že škola je „dekolonizována“ a že odmítá učitelovy činy, ale zároveň slibuje, že do výuky vloží další zdroje z levicové radikální propagandy.

„V rámci našeho závazku k britským hodnotám a duchovnímu, morálnímu, sociálnímu a kulturnímu rozvoji se každé pololetí zaměřujeme na klíčové otázky související s rozmanitostí: pohlaví, LGBTI, imigrace, rasa, různé potřeby (včetně duševních onemocnění a různých schopností) a náboženství,“ píše škola ve snaze uklidnit rozhořčené.

Dále škola tvrdí, že chápe, že rasismus je strukturální a že Chestnut Grove Academy není vůči tomuto údajnému rasismu imunní o nic více než jakákoli jiná škola.

Co bude s Collinsem, není v současné době jasné, ale zpočátku bude vyšetřován vedením školy za vyslovení zakázaného slova. Podle Daily Mail zatím není jasné, zda budou důsledky ještě dalekosáhlejší a zda riskuje, že bude suspendován z práce nebo propuštěn.

Britský školský systém je vysoce zpolitizovaný a právě teď se LGBT lobbistické skupiny snaží přesvědčit britské učitele, aby přestali používat ve výuce slova „chlapec“ a „dívka“, místo toho je mají oslovovat jako žáky, bez důrazu na pohlaví.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Velká Británie: Učitel učil děti o africkém Nigeru, hrozí mu vyhazov za rasismus

  1. LGBTI lobbisti, či skôr neomarxistickí fašisti /každého druhu/, budú skôr či neskôr na hlavu porazení moslimami. A nielen vo „Veľkej“ Británii.

  2. Jako Švédsku, ani Británii se nevyhnula kulturní degenerace společnosti. A než jim to dojde, budou již is lamizováni. Is lam sice oficiálně rasismus neuznává, ale jedno doporučení tam je, že krnán se má správně číst v Arabštině. I historie Arabů zažila více otrokářů Afričanů než kdo jiný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout