Ve čtyřech zemích EU má Erdogan svoje strany, přes něž míní ovlivnit politiku daných zemí

Ve čtyřech zemích EU má Erdogan svoje strany, přes něž míní ovlivnit politiku daných zemí

Upozorňuji, že zdaleka nejde o jediné islámské strany, které jsou v různých evropských zemích. Islámské strany jsou hned v několika dalších, velmi aktivní je například strana Islam z Belgie, která již byla úspěšná na komunále a míří do národního Parlamentu i EP. Dále jsou země, kde jsou infiltrovány již existující parlamentní strany tureckou frakcí, což je konkrétně v Německu případ CDU a Zelených, v Rakousku pak jde o SPÖ (socani), která je již v zemi považována za stranu víceméně islámskou.

Níže se však budeme bavit o stranách, které mají přímé napojení na Erdoganovu stranu v Turecku a mají tedy i přímou podporu Erdogana, jejich kampaň probíhá dokonce i v Turecku, kde má ovlivnit především Turky s dvojím občanstvím.

Erdoğanův plán na podporu rozvíjejících se tureckých politických stran v Evropě:

Bulharsko: Turecký prezident právě obdržel delegaci z Hnutí za práva a svobody (MRF), významné strany v Bulharsku. Stalo se tak v neděli 6. června. Erdogana doprovázel turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoğlu a zástupci jeho strany. MRF získala 20 procent hlasů v evropských volbách a 10 procent v celostátních volbách.

Švédsko: V srpnu 2019 založil mikail Yüksel, švédský politik tureckého původu, novou stranu nazvanou “Nyans”. Yüksel, obviněný z napojení na Šedé vlky, jehož otec je členem a koaličním partnerem Erdoganovy AKP, chce nyní vstoupit do parlamentu ve Stockholmu a to už zřejmě v předčasných volbách, které Švédsko po očekávaném pondělním vyslovení nedůvěry vládě čekají. Kromě vazeb na islámské extremisty, které jsou již ve Švédsku známy, jako je vazba na  bývalého ministra stavebnictví Mehmeta Kaplana a aktivistu Yasriho Khana (bývalá Strana zelených), chce platforma Nyans dohlédnout na potrestání islamofobie, tedy zakázat jakoukoli kritiku islámu v zemi.

“Chceme, aby islamofobie byla prohlášena za zločin, chceme, aby muslimové byli v ústavě uznáváni jako menšina,” řekl Yüksel tureckému provládnímu deníku Daily Sabah. Nyans má velmi dobrou šanci získat politickou reprezentaci a začne účastí ve volbách v roce 2022, v případě očekávaného pádu vlády už nyní, ve volbách předčasných

Nizozemsko: Denk je strana založená Tunahanem Kuzuem a Selçukem Öztürkem, která v březnu 2021 získala v nizozemském parlamentu tři poslance. Strana neskrývá svou spřízněnost s Tureckem: kritika Turecka je tabu, stejně jako jakékoli debaty o arménské genocidě. Nizozemský novinář Kleis Jager shrnuje nizozemskou Erdoganovu stranu v Le Figaro takto: “V Rotterdamu, kde je 20%muslimských voličů, byla vytvořena islámská strana, která brání Holanďany tureckého původu a propaguje Erdoganovy myšlenky. Tato strana plně podporuje Erdoganovu politiku, téměř výhradně se zajímá o otázky související s tureckou komunitou a mimo tyto otázky zasahuje jen velmi málo. Konkrétně vedli kampaň za založení tureckých škol v Nizozemsku. Strana navrhuje levicovou hospodářskou politiku, ale její projev je nesmírně cílený: odsuzuje prakticky pouze islamofobii a nepřátelství vůči přistěhovaleckým komunitám.”

Francie: Nagib Azergui právě založil Svaz muslimských demokratů Francie (UDMF), který v regionálních volbách na konci června uvádí osm kandidátek. Slogan hovoří o záměrech strany: “Všichni jednotní proti islamofobii.” Strana nominovala členy z Erdoganova seznamu. Týdeník Marianne nazval tuto další Erdoganovu stranu “trojským koněm politického islámu”.

Evropa byla v těchto dnech zaneprázdněna rozhovory s Erdoganem na summitu NATO. Místo toho se musí probudit a bojovat proti tomuto tureckému pokusu infiltrovat politiku evropských zemí a plíživě se snažit v nich zavést právo šaría tak, jako to již Erdogan začíná praktikovat v Turecku…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 3.7]

3 thoughts on “Ve čtyřech zemích EU má Erdogan svoje strany, přes něž míní ovlivnit politiku daných zemí

  1. Vrana k vrane sadá. Aj Erdoganovi kamaráti Orbán, Thaci a Morawiecki majú v susedných ohrozených krajinách svoje piate kolóny, zamerané na posilnenie maďarského, resp. albánskeho a poľského vplyvu, oslabenie slovenského , ukrajinského, macedónskeho atď. charakteru či jazyka a uľahčenie budúcej okupácie.

  2. “ Demokracie je výtah, který nás vyveze k moci. Pak seskočíme. “
    Erdogan není žádný hlupák, jde na to sakra dobře. Násilí netřeba, stačí pilně šuk@t a chodit k volbám. Toť vše.

  3. Osmanská říše bude, za pilného přispění neomarxistů EU a jejich voličů. V normálním právním státě by byla jakákoliv fašistická strana zakázána, ale v mnohým zemích s právem šaria to neplatí, naopak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.