V Belgii byla jmenována na post vládní komisařky pro rovnost žen a mužů muslimka

V Belgii byla jmenována na post vládní komisařky pro rovnost žen a mužů muslimka

Možná si říkáte, že na tom nic není. Že jde třeba o muslimku, která vyznává rovnost pohlaví. Jenže muslimka vyznávající rovnost pohlaví je takový oxymóron. Žádný pravověrný muslim totiž nemůže vyznávat rovnost pohlaví, pak už by totiž nešlo o muslima. Pokud je tedy na tomto postu muslimka v hidžábu, která tak pravděpodobně navštěvuje i mešitu a praktikuje všechny běžné islámské zvyklosti, pak v žádném případě nevyznává jakoukoli rovnost mezi ženami a muži.

Už sám hidžáb má vyjadřovat onu nerovnost – je symbolem „za hidžábem skrytého majetku muže“ – ať už se jedná o nejprve otce nebo později manžela, žena je v islámu majetkem nejbližšího příbuzného. Pokud tedy tato marocká muslimka získá podobný post, pak by tím popřela, že je muslimka. Nebo – což je pravděpodobnější – patří k těm muslimům, jejichž hlavním úkolem je obsazení politických postů a infiltrací politiky postupně převzít zemi.

Před několika dny belgický král Philippe schválil jmenování Maročanky s belgickým občanstvím Ihsane Haouachovou vládní komisařkou v Institutu pro rovnost žen a mužů. Podle královského dekretu, kterým byla jmenována, panovník upřesnil schválení tohoto jmenování na návrh státního tajemníka pro rovnost žen a mužů, rovné příležitosti a rozmanitost.

„Paní Ihsane Haouachová má magisterský titul v oboru manažerského inženýrství. Její odborná příprava a odborné a asociativní zkušenosti svědčí o znalostech a zkušenostech v oblasti veřejného řízení i rovnosti žen a mužů,“ pokračuje královský dekret. Jmenování nabývá účinnosti 25. května 2021.

V reakci na její jmenování nová vládní komisařka Institutu pro rovnost uvedla, že je „vděčná“. „Tato funkce mi umožní pokračovat v práci pro inkluzivnější společnost, která bude přímo spolupracovat s institucí na federální úrovni. Děkuji ministryni zahraničí Sarah Schlitzové za její důvěru a těším se na zahájení mého mandátu,“ dodala.

Lze předpokládat, že tím posledním, co bude řešit, jsou stále častější vraždy ze cti nebo z podstaty islámu podřazené postavení muslimek, žijících na území Belgie…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 4.7]

One thought on “V Belgii byla jmenována na post vládní komisařky pro rovnost žen a mužů muslimka

  1. Je to tak, komisařka bude prosazovat is lam, pokud by to nedělala, tak ji někdo sejme, nemá na vybranou, má jen jednu cestu, poslušnost muži, imámovi a Al ahovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout