Švédsko: Muslimský zločinec zastřelil svoji přítelkyni, není obviněn z vraždy

Švédsko: Muslimský zločinec zastřelil svoji přítelkyni, není obviněn z vraždy

Asi nikoho podobná kvalifikace činu, kdy jeden člověk střelí druhého do hlavy, v případě muslima neudivuje. Za ublížení na zdraví s následkem smrti je samozřejmě mnohem nižší sazba, než za vraždu. Navíc, ve Švédsku bývají zločinci propuštěni již po 2/3 trestu, takže vrah si zřejmě ve vězení dlouho nepobude.

Tento týden začal proces s 24letým mužem ve věci vraždy 21leté Josephine v Gustavsbergu u Stockholmu.

Čtyřiadvacetiletý muž, zločinec původem ze Středního východu, který byl v minulosti odsouzen za několik trestných činů, je obviněn z těžkého ublížení na zdraví s důsledkem smrti. Vždy tvrdil, že Josephine střelil omylem do hlavy, což je vysvětlení, kterému se prokurátor rozhodl věřit. Proto muž nebude souzen za vraždu.

Byl to sám 24letý muž, kdo upozornil policii a sanitku poté, co zastřelil Josephine. “Omylem jsem zastřelil svou holku. Prosím, pojďte, prosím. Střelil jsem ji do hlavy,” řekl, když volal o pomoc.

Policista Daniele Piccoliori však řekl, že 24letý muž moc dobře věděl, že dělá něco, co může způsobit smrt, když namířil zbraň na Josephininu hlavu.

“Pracovali jsme na tom, že se jedná o vraždu a že pachatel měl pochopit, co se může stát, když na někoho namíříte zbraň,” říká.

Josephine a 24letý muž, který přišel do Švédska z oblasti Středního východu, se znali několik let, ale v létě 2020 se k sobě nastěhovali. V té době věděla, že je zločinec a také to, že již byl usvědčen ze zločinu.

Když policie v souvislosti s vraždou prohledala byt páru, bylo v bytě nalezeno více než 10 kilogramů drog.

Lze předpokládat, že vzhledem k trestní minulosti a očividnému dealerství drog bude nakonec za údajné pouhé “zabití” muslim odsouzen do vězení, nicméně trest jistě nebude adekvátní činu. Je celkem pravděpodobné, že se v tomto případě mohlo jednat o vraždu ze cti, jako v mnoha dalších případech vražd Evropanek, které se rozhodly “zahodit” s muslimem…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Švédsko: Muslimský zločinec zastřelil svoji přítelkyni, není obviněn z vraždy

  1. IQ je vrozené, z části pak formované prostředím, a třeba deformované drogami či promytým mozkem nějakou ideologií. Dle toho to pak vypadá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.