„Špinavý bělochu, bodnu tě, zastřelím,“ křičeli v Římě na napadeného muže

„Špinavý bělochu, bodnu tě, zastřelím,“ křičeli v Římě na napadeného muže

Ulice velkých italských měsě jsou obzvlášť v nočních hodinách velmi nebezpečné. To na vlastní kůži poznal i jistý kameraman. Jen doufám, že někdy v minulosti nenatáčel třeba dokument o tom, jak skvělý je multikulturní Řím či jací chudáci jsou ti, kdo Řím – či Itálii vůbec –  momentálně obohacují.

V noci z úterý na středu byl brutálně napaden 25letý kameraman Sky na Piazza Trilussa v Trastevere (čtvrť Říma): Křičeli na něj: „Drž hubu, špinavý bělochu, bodnu tě, zastřelím tě…“.

„Myslel jsem, že tam umřu na zemi“ – říká napadený kameraman. Kolem mne byli čtyři lidi, kteří mě kopali a bili krutostí zvířat, a dalších šest, kteří  stejným způsobem bili mé nejlepší přátele. Bezdůvodně, jen aby ventilovali svůj hněv a slepé násilí.“ Ke rvačce došlo, když 25letý muž právě oslavoval narozeniny se svou přítelkyní a přáteli v místní restauraci. Najednou, když šel k autu, aby jel domů, byl napaden a zbit.“

Najednou jsme se ocitli obklopeni asi dvaceti mladými muži, všichni ve věku od 18 do 20 let. Vypadali jako cizinci kvůli své tmavé pleti, ale mluvili velmi dobře italsky, s římským přízvukem, možná to byli synové imigrantů“ – vysvětluje kameraman – „no, nejprve oslovili dívky v naší skupině a pronesli několik násilných poznámek, hledali si tak jen výmluvu pro zahájení rvačky, protože když jsme jim já a další přítel řekli aby přestali, začali nás všechny urážet. Když jsme odpověděli, že bychom to měli nechat být, že náš večírek skončil, že odejdeme, že nemáme zájem diskutovat, tak na mě křičeli: „Drž hubu, ty špinavý bělochu, bodnu tě, zastřelím tě…“.

Pak na místo dorazila policie a sanitka, aby pomohly třem zbitým chlapcům: měli pohmožděniny hlavně na pažích, ale i po těle a zranění na hlavě. Jednomu z nich, jako by to nestačilo, ukradli také zlatý řetízek. „V mžiku“ – říká přítelkyně 25letého muže – „ležel můj snoubenec na podlaze, obklopen čtyřmi lidmi, kteří ho kopali do obličeje a hrudníku, byl schoulený do klubíčka, zatímco tito lidé ho nemilosrdně kopali. Jeden z nich dokonce vyhrožoval, že ho zastřelí. Bála jsem se, že zabijí mého snoubence, stejně jako loni v září zabili chudáka Willyho.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4]

One thought on “„Špinavý bělochu, bodnu tě, zastřelím,“ křičeli v Římě na napadeného muže

  1. Politika neomarxistů přináší své zkažené ovoce, když pomýlení běloši vsugerují primitivům, že běloši mohou za jejich nicotný život, vezmou to i se závistí za své, a pak si vybíjejí své frustrace. Ovšem viníkem jsme si sami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout