Somálec, který včera vraždil v Německu, útočil především na ženy a křičel “Allahu akbar!”

Somálec, který včera vraždil v Německu, útočil především na ženy a křičel “Allahu akbar!”

Postupně vyplouvají na povrch další informace o útoku Somálce v německém Würzburgu. Na videa z útoku už jste se mohli podívat zde. To hlavní však proběhlo přímo v obchodě, odkud pochází všechny tři oběti.

Somálec (24) byl bosý a měl na sobě respirátor, když v pátek odpoledne procházel centrem bavorského Würzburgu s nožem v ruce!

Vraždění začalo kolem 17. hodiny v obchodě: Podle informací BILD tam pachatel nejprve v oddělení domácích potřeb požádal o nůž a pak ho jednoduše popadl a okamžitě s ním začal bodat do lidí.

Das Foto zeigt den Täter, der in Würzburg mehrere Menschen erstach
Somálec vyšel z obchodu s krvavým nožem v ruce

Odtud pachatel přešel do spořitelny a vyběhl na ulici. Svědci tvrdí, že kolemjdoucí ho pomáhali  zastavit. Nejméně tři lidé zemřeli, všichni v obchodě Woolworth. Dalších pět lidí bylo vážně zraněno – dva jsou podle informací BILD v akutním nebezpečí smrti. A jsou tu další zranění; včetně lidí, kteří chtěli statečně zastavit muže s nožem. Oběťmi jsou hlavně ženy, na něž se pachatel při útocích soustředil.

In dieser Woolworth-Filiale erstach der Täter mindestens drei Menschen
v tomto obchodě došlo ke třem vraždám, odtud také pochází nůž, kterým Somálec vraždil

Policie nakonec vraha zastavila střelou do stehna. Na videu svědka je vidět útočníka ležícího na zemi, zadrženého policistou. “Právě pobodal ženu,” křičí jeden z kolemjdoucích.

Večer na místo dorazil bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann (64). “Jedná se o somálského státního příslušníka, který žije ve Würzburgu od roku 2015,” říká. “V posledních měsících si ho všimli, choval se násilně a byl proto přijat do psychiatrické léčebny.” Herrmann pokračoval: “Podle svědka pachatel při činu křičel ‘Alláhu Akbar’.”

Až do pátečního večera se o obětech vědělo jen málo. Podle ministra vnitra byl také zraněn mladý chlapec. Jeho otec byl pravděpodobně zabit.

A příbuzní vážně zraněných jsou stále v napětí. “V případě nejvážněji zraněných zatím není jisté, zda všichni přežijí,” říká Herrmann.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Somálec, který včera vraždil v Německu, útočil především na ženy a křičel “Allahu akbar!”

  1. Merkelová chce prostě is lamizovat Německo, a nikdo jí nesmí stát v cestě. Kdo nepřijme is lam, zemře. Budete asimilováni, váš odpor je marný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.