Invaze nekončí: 4 plné lodě Afričanů připluly ke břehům Kanárských ostrovů během 2 dnů

Invaze nekončí: 4 plné lodě Afričanů připluly ke břehům Kanárských ostrovů během 2 dnů

Kanárské ostrovy jsou vytíženy podobně, jako Itálie, ovšem obě země mají ještě jedno společné; mnoho nově příchozích je loveno ve vodách blíž k Africe, než Kanárským ostrovům, resp. Itálii. Pokud by se tedy jednalo o skutečné trosečníky, tak ti by měli být navráceni zpět do Afriky, To se však běžně neděje, snad jen v případě libyjských břehů, kdy je občas libyjská pobřežní stráž rychlejší, než  loď pašerácké neziskovky.

Ovšem na Kanárské ostrovy připlouvají Afričané s pomocí španělské pobřežní stráže, které v “lovení” pomáhají průzkumná letadla. Ta často objeví “trosečníky” velmi blízko afrických břehů, kde je vyzvedne buď nejbližší obchodní loď nebo pro ně dopluje loď španělské pobřežní stráže. Nikdo však Afričany nevrátí zpět do Afriky, vždy jsou odvezeni na Kanárské ostrovy, odkud jsou po nějaké době přepraveni na evropskou pevninu.

Během pouhých dvou dnů byly ve vodách u Fuerteventury objeveny čtyři nafukovací čluny s 207 ilegály ze zemí jižně od Sahary.

První loď byla spatřena v pondělí 40 km od Morro Jable. 57 “trosečníků” informovalo o své poloze samotné krizové a bezpečnostní koordinační centrum Kanárských ostrovů. Později byli námořními záchranáři převezeni do přístavu Gran Tarajal.

V úterý byly letadlem objeveny další nafukovací čluny. Jeden z nich 58 a druhý jen o něco později, 75 kilometrů jižně od Morro Jable. 108 cestujících na obou lodích, včetně 32 žen a 6 dětí, bylo přijato záchrannou lodí “Guardamar Concepcion Arenal” a převezeno do Puerto del Rosario.

Dalších 42 Afričanů bylo poté vyzvednuto na nafukovacím člunu u Fuerteventury. Tato skupina také informovala linku 112 o jejich příjezdu mobilním telefonem. Námořní záchranná služba přivezla 29 mužů a 13 žen později do přístavu Gran Tarajal.

Jak vidíte, tak afričtí ilegálové jsou velmi dobře informováni i  o tom, kam volat, když potřebují pomoc na moři. Tomu, že mají “chudáci” z centrální Afriky mobil se jistě nikdo nediví. Ostatně, opravdový chudák si podobnou cestu dovolit nemůže, cesta z Afriky do Itálie nebo na Kanárské ostrovy je dost drahá i pro mnohé Evropany…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Invaze nekončí: 4 plné lodě Afričanů připluly ke břehům Kanárských ostrovů během 2 dnů

  1. Španělská neomarxistická vláda přijímá a is lamizuje zemi i EU země, zabránit tomu mohou jen voliči. A pokud by byla naše vláda k něčemu, kritizovala by Španělsko v EU za neplnění povinností při hlídání hranic, ale to je naopak, naší vládě to je jedno, a hlasuje i s dalšími euro poslanci (Piráti apod.) pro přijímání is lámu do EU.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.