Belgie: 14letá dívka byla na hřbitově hromadně znásilněna pěti útočníky, 4 dny poté spáchala sebevraždu

Belgie: 14letá dívka byla na hřbitově hromadně znásilněna pěti útočníky, 4 dny poté spáchala sebevraždu

V tomto případě není uvedeno nic podrobnějšího k původu útočníků, nicméně mělo se jednat o gang pěti „mladíků“, přičemž tyto gangy mají většinou původ v Africe či na Středním a blízkém východě.

Je to hrozný příběh, jehož hlavní postavou byla Julie, 14letá dívka z Gavere (Východní Vlámsko), která se měla setkat s kamarádkou na hřbitově v Gentu, městě, ve kterém žije její matka. Až na to, že kamarádka tam nebyla, ale místo ní tam narazila na pět teenagerů.

A situace se rychle vyhrotila. Julie byla napadena, než byla znásilněna pěti útočníky, kteří si také celé znásilňování natáčeli. Obrázky pak byly vysílány na sociálních sítích. Čtyři dny po tom incidentu Julie zemřela – spáchala sebevraždu.

Rodiče mladé oběti nebyli o ničem informováni. Až po smrti dívky a prostřednictvím matky kamarádky, které se Julie svěřila, se dozvěděli hroznou pravdu. „Neřekla nám o tom,“ lituje dnes její otec. „Vždycky jsem říkal dětem, že si se mnou mohou přijít promluvit, když se něco pokazí, že je budu poslouchat, i když s tím nebudu souhlasit. Kdyby mi o tom něco řekla, možná bych byl schopen něco udělat.“

Dnes mu nic nedává smysl. Jeho jedinou a minimální útěchou bylo, když viděl, že obřadu a rozloučení s jeho malou dcerou se zúčastnila stovka lidí na internetu. „To je jediná pozitivní věc na webu. Protože vidíme, k jaké hrůze to může vést a jaký dopad to může mít na mladé lidi.“

Dívka utekla z domu už dva dny před sebevraždou, aniž by rodičům něco řekla.

Dva dny po Juliině pohřbu se policie znovu objevila u táty doma. Tentokrát policisté odešli s dívčiným laptopem a tabletem, aby vyšetřili útok. Bylo možné zahájit vyšetřování, které přineslo ovoce; našli všech pět útočníků (tři nezletilí a dva dospělí).

Tři nezletilí byli umístěni do zařízení pro nezletilé a dva dospělí zatčeni. Jsou obviněni ze znásilnění nezletilé  a pořizování a šíření snímků, kterými by mohly ohrozit osobní integritu. Gentský státní zástupce také přidal přitěžující okolnost, kterou byl fakt, že události vedly ke smrti jejich oběti.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Belgie: 14letá dívka byla na hřbitově hromadně znásilněna pěti útočníky, 4 dny poté spáchala sebevraždu

  1. To je opravdová hrůza, asi se jen tak nikdo nedokáže vžít do zoufalství napadené dívky. A naopak vládnoucí elity se projevují často jako naprostí cynici jež svou arogancí ničí „svoji“ zemi a její obyvatele, jejichž značná část ony cynické politiky volí, často z naivity.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout