Afghánec uštědřil Švédovi 32 bodných ran, ale nebude deportován, protože je homosexuál

Afghánec uštědřil Švédovi 32 bodných ran, ale nebude deportován, protože je homosexuál

Tento Afghánec může být příkladem tisícům dalších. Budou-li kdekoli v EU tvrdit, že jsou LGBTQ, pak si mohou být jisti, že nikdy nebudou deportováni. V jeho zemi by podle práva šaría čelil přísnému trestu, ne-li smrti, takže má jistotu, že nebude deportován a zločince tak musí živit švédští daňoví poplatníci. Zatím ve vězení, za pár let – až bude na svobodě – pak zřejmě i na dávkách.

Dvaadvacetiletý Afghánec Wahidullah Mohammadullah náhle napadl muže  30 bodnými ranami – jedna z nich prošla i okem. Nyní je však ušetřen deportace za pokus o vraždu, protože okresní soud se domnívá, že riskuje, že bude ve své domovské zemi vystaven homofobii.

K útoku došlo letos 21. února v obci Växjö. Oběť, Švédský muž, měl sexuální vztah s Wahidullahem Mohammadullahem, přičemž spolu žili ve Švédově bytě a také spali v jedné posteli.

Vztah se však zhoršil a den před incidentem, to znamená v sobotu 20. 2., se Švéd s Afgháncem rozešel. Zdálo se, že Afghánec to přijal a sbalil si věci.

Večer se muž podíval na Melodifestival a nakonec šel spát. Probudil se však, když u něho byl Wahid a rozdával mu rány pěstí a 32 bodných ran. Jedno bodnutí šlo přímo do oka. Další šla do obočí a dolních částí těla. Koneckonců se muži podařilo odstrčit Afghánce, který pak utekl. Muž přežil, ale přišel o jedno oko. Dnes tvrdí, že trpí strašnou bolestí a nemůže zvednout ruce, aby si oblékl košili nebo si zavázal boty.

Okresní soud ve Växjö nyní odsoudil Wahidullaha Mohammadullaha k 12 letům vězení za pokus o vraždu. To však ve skutečnosti znamená 8 let vězení se švédským systémem dvou třetin propuštění.

Prokurátor požádal, aby Mohammadullah – který se stejně jako mnoho dalších afghánských mužů údajně narodil v 1.1. 1999 – byl po odpykání trestu vyhoštěn ze Švédska. Dne 1. srpna 2014 mu bylo uděleno povolení k trvalému pobytu ve Švédsku z důvodu příslušnosti k jeho matce, které bylo dříve uděleno povolení k pobytu.

Migrační agentura však v prohlášení píše, že “homosexualita je v Afghánistánu obklopena stigmatem” a že sexuální akty mezi lidmi stejného pohlaví jsou tam nezákonné. Okresní soud ve Växjö využil toto stanovisko k zamítnutí žádosti státního zástupce o vyhoštění.

“Vzhledem k tomu, co se objevilo o Wahidullahu Mohammadullahovi a situaci homosexuálů v Afghánistánu, proto není možné žádat o vyhoštění,” stojí v rozsudku.

Podle Soudního dvora lze předpokládat, že tato překážka výkonu rozhodnutí bude přetrvávat i v dohledné budoucnosti.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Afghánec uštědřil Švédovi 32 bodných ran, ale nebude deportován, protože je homosexuál

  1. Jak je vidět, nejen dívky a ženy se dopouštějí naivity ve vztazích s cizinci z jiných kultur, ale i muži. Ovšem ve Švédsku není divu, multikulturní výchovou tam prošli všichni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.