Švédsko: Syrský sériový sexuální násilník skončil na psychiatrii

Švédsko: Syrský sériový sexuální násilník skončil na psychiatrii

Budou za čas stačit kapacity švédských psychiatrických léčeben? Při tom, jak podobné rozsudky přibývají jako houby po dešti, nemohou jejich kapacity postačovat už nyní.

Sedmadvacetiletý syrský vetřelec je odsouzen k psychiatrické péči se zvláštním propuštěním a na pět let k deportaci za sérii sexuálních útoků na ženy. Rozhodl o tom okresní soud v Eskilstuně.

Muž byl zatčen v Eskilstuně letos v lednu poté, co během tří dnů napadl a pokusil se znásilnit tři různé ženy.

K prvnímu napadení došlo v sobotu 23. ledna kolem 23.30, kdy 27letý muž napadl v Eskilstuně mladou ženu. Útok přerušila žena, která se mu aktivně bránila a kolemjdoucí majitel psa, který násilníka vylekal.

Další dva útoky se odehrály následující pondělí ráno 25. ledna. Nejprve byla napadena 15letá dívka, která šla parkem cestou do školy. Dívka byla 27letým Arabem sražena na zem a po zemi tažena do křoví, kde se ji chystal znásilnit. Útok byl přerušen kolemjdoucím majitelem psa, který násilníka od dívky odtrhl.

Sedmadvacetiletý muž z místa činu utekl a krátce nato napadl jinou ženu, která byla na cestě do školky se svými dětmi. Žena skončila na zemi, ale rázně se bránila a kousla útočníka do ruky.

„Jediné, co slyšela, bylo, že její děti pro ni plakaly a plakaly, a jediné, na co myslela, bylo, že se muž k jejím dětem nesmí dostat,“ stojí v rozsudku. Pokus o znásilnění byl opět přerušen mužem, který v parku venčil psa. Násilník byl krátce poté zatčen policií.

Sedmadvacetiletý muž je také spojován se čtvrtým sexuálním útokem, ke kterému došlo loni v létě ve vlaku v Halmstadu.

Sedmadvacetiletý invazista ze Sýrie přišel do Švédska během azylového chaosu v říjnu 2015. Bylo mu uděleno povolení k přechodnému pobytu s tzv. alternativním prohlášením o ochranném statusu.

Podle forenzní psychiatrické zprávy je 27letý muž vážně duševně narušený. Sám se v minulosti přiznal, že se odhaloval, jeho sexuální zločiny páchané na ženách se zhoršily a je považováno za vysoce pravděpodobné, že se dopustí recidivy sexuálních trestných činů.

Okresní soud v Eskilstuně proto 27letého Syřana odsuzuje k psychiatrické péči se zvláštním testem propuštění a pěti lety deportace za tři pokusy o znásilnění a sexuální zneužívání. Do Švédska se vrátí nejdříve v květnu 2026.

Konstatuje však také, že momentálně existují překážky pro deportaci do Sýrie, takže pravděpodobně ani deportován nebude.

Neměl by být „islám“ další psychiatrickou diagnózou??

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Švédsko: Syrský sériový sexuální násilník skončil na psychiatrii

  1. To tvrdím již léta, že is lam je diagnóza. Současné volební preference to neumožňují, ale dobré by bylo zřídit někde na Sahaře velké psychiatrické zařízení ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout