Odmítnutí testů – spolehlivý způsob, jak se vyhnut deportaci

Odmítnutí testů – spolehlivý způsob, jak se vyhnut deportaci

Spousta vetřelců, kteří přicházejí do Evropy, je od samého počátku nedeportovatelných. Důvodů, proč není možné ilegály třeba ani v případě, že páchají jeden zločin za druhým deportovat, je několik.

Nejčastějším důvodem nedeportovatelnosti je neexistence jakýchkoli dokladů. Pak není vetřelce kam deportovat a zůstává v Evropě. Jeden takový  případ nedeportovatelného kriminálního vetřelce známe i od nás. Je jím onen černoch, údajný Ibrahim Dialo, který znásilnil nezletilou dívku na severu Čech. Také on přišel do Evropy bez dokladů, identita je tedy smyšlená, přičemž někdy tvrdí, že je z Libye, jindy zase, že je z Mali. V Evropě je podobných případů statisíce.

Dalším častým případem jsou opět vetřelci bez dokladů, kteří tvrdí, že jsou nezletilí. Ilegál mladší 18 let nesmí být deportován a automaticky získává azyl, v takovém Německu nebo Švédsku velmi často i občanství.

Novinkou je nemožnost deportace LGBTQ do muslimských zemí, toto pravidlo již platí například v Itálii a Švédsku, ale i několika dalších zemích. Samozřejmě stačí, když se za LGBTQ ilegál sám prohlásí, zda je to pravda, se příliš neprověřuje.

Posledním případem nedeportovatelného vetřelce je ten, kdy sama země původu nepřijímá své vlastní občany zpět bez jejich souhlasu. To je například případ Somálska, Eritree nebo Íránu.

Nyní – nejen ve Švédsku – přišli vetřelci na další způsob, jak zůstat v Evropě a vyhnout se deportaci. Uvedený způsob může využít téměř kdokoli.

Ilegálové, kteří mají být násilně deportováni ze Švédska, mohou pouze odmítnout covidový test a pak je deportace zastavena. „Ti, kteří nechtějí jít domů, se jednoduše odmítnou testovat,“ řekl šéf pohraniční policie Mikael Holmgren.

Většina přijímajících zemí vyžaduje negativní PCR test pro vstup. Podle švédského práva musí být osoby současně dobrovolně testovány, test jim nesmí být proveden nuceně. Pohraniční policie v západním regionu eviduje tento týden několik případů lidí, kteří se odmítají nechat testovat, a proto nemohou být deportováni.

„Máme obavy každý týden. Tyto případy se stávají každý den,“ řekl Mikael Holmgren, úřadující vedoucí sekce pohraniční policie v západním regionu. Podotýká, že lidé, kteří mají být deportováni a nechtějí domů, se jednoduše odmítnou testovat.

Ti, kteří jsou ve vazbě dostatečně dlouho, musí být nakonec propuštěni, pokud budou nadále odmítat testy,“ říká Mikael Holmgren. Pak mohou jednoduše kamkoli zmizet…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Odmítnutí testů – spolehlivý způsob, jak se vyhnut deportaci

  1. Neziskovkáři mají hromady právníků, kteří dokáží využít a zneužít místní právo. Právo Evropských zemí bylo děláno pro Evropany a vyjímky, nepočítalo s invazí vetřelců beze zbraní, jimiž jsou dělohy jejich i místních žen, a testosteron invazistů naočkovaných fanatickou ideologií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.