Francouzská firma Evian se omlouvá muslimům, má strach, že dopadne jako Charlie Hebdo

Francouzská firma Evian se omlouvá muslimům, má strach, že dopadne jako Charlie Hebdo

Nevím, zda jste zaznamenali skandál, k němuž došlo v období začátku ramadánu. V té době francouzský výrobce minerálních vod vyzval ve svém příspěvku na sociálních sítích k tomu, aby lidé dodržovali pitný režim a vypili alespoň 1 litr vody denně. Pokud by podobnou výzvu napsal výrobce minerálních vod v zemích, kde je minimum muslimů, pak by jej zřejmě většina lidí přešla. Ne tak ve vznikajícím francouzském chalífátu.

Když 13. dubna začal muslimský ramadán, způsobila francouzská značka Evian – dceřiná společnost Danone – pozdvižení mezi muslimy, kteří se cítí být tweetem uraženi.

„Retweet, už jste dnes vypili 1 litr Evianu“, zveřejnila slavná francouzská značka na svém twitterovém účtu. Evian je ve Francii dobře známý především distribucí minerální vody.

tweet, za který se nyní firma omlouvá

Tweet rozzuřil muslimy a vyvolal falešná obvinění z „islamofobie“. Společnost byla kritizována za to, že je první den islámského svátku ramadán ve Francii.
Muslimové a levice na sociálních sítích odsoudili společnost za to, že se odvážila o ramadánu nabádat k pití vody. Evian, vyděšený potenciálním smrtícím odporem, který by mohl vyvolat u muslimů vztek, zveřejnil prostřednictvím Twitteru omluvu. Ve zprávě stálo: „Omlouváme se za neohrabanost tohoto tweetu, který nevyzývá k žádné provokaci.“

omluvný tweet

Poté, co Francií otřásly muslimské teroristické útoky v Charlie Hebdo v roce 2015, vyvolávají jakákoli slova kritická k islámu vlnu nevole a dělají z každého, kdo podle muslimů uráží islám, terč pokusů o atentát a dotyčný se stává součástí zastrašovacích kampaní. Většina francouzských institucí se obává o život svých zaměstnanců a reaguje autocenzurou a podřízením se islámu.

Od útoků na Charlie Hebdo zůstávají přeživší pod policejní ochranou. Od Laurenta Sourisseaua, vydavatele a majoritního vlastníka Charlieho, až po Zineba el Rhazouiho, francouzsko-tuniského intelektuála a novináře. Philippe Val, bývalý ředitel Charlie Hebdo, který se v roce 2006 rozhodl publikovat karikatury Mohameda, zůstává také pod policejní ochranou.

Francouzští učitelé, politici, karikaturisté, duchovní, filmové hvězdy, akademici, intelektuálové, romanopisci, spisovatelé, novináři – mimo jiné – byli ohrožováni nebo na ně byl spáchán pokus o vraždu, protože se odvážili říci něco, co muslima rozčiluje.
V roce 2020 byl francouzský učitel Samuel Paty sťat, protože místní imám proti němu vedl online kampaň za rouhání proti Mohamedovi. Paty ukázal studentům karikaturu Charlie Hebdo během třídní diskuse o islámském útoku. Vyšetřovatelé zjistili, že pomlouvačná kampaň  vedla k tomu, že mu 18letý čečenský muslim sťal hlavu před školou.

Od února 2021 musí jiný učitel s dvacetiletou praxí Didier Lemaire, žít pod 24hodinovou policejní ochranou. Také musí opustit svou profesi poté, co byl jeho život ohrožen za uctění památky zavražděného učitele dějepisu Samuela Patyho. Muslimský starosta Trappes Ali Rabeh místo toho, aby odsoudil hrozby násilí vůči učiteli filozofie, dále podněcoval ty, kteří mu vyhrožovali smrtí.
Francouzský filozof a novinář Eric Zemmour žije od útoku na Charlie Hebdo pod policejní ochranou. Dva policisté ho sledují všude, kam jde – včetně soudu, kde se muslimské organizace snažily zničit jeho i jeho práci tím, že ho obvinily z „islamofobie“, aby ho umlčely.

Také Michel Houellebecq, autor románu „Podvolení“, žije pod ochranou policie od doby, kdy v roce 2015 vydal svůj poslední román. Pod ochranou žije také Frédéric Haziza, rozhlasový novinář a autor časopisu Le Canard Enchaîné.
Mohammed Sifaoui, který žil v utajení ve francouzské buňce al-Káidy a napsal knihu Combattre le terrorisme islamiste („Boj proti islamistickému terorismu“), nyní žije pod policejní ochranou. Jeho fotografie a jméno se objevují na džihádistických webových stránkách vedle slova „odpadlík“.

Ovšem pod 24hodinovou ochrankou a na utajeném místě nyní žijí například i dvě nezletilé Francouzky, které si dovolily  kritizovat islám na sociálních sítích. Jedna z nich už dostala od muslimů 50 tisíc výhružek smrtí.

Zdá se vám normální, že je v Evropě protěžována takto násilná ideologie? Vždyť dnes už snad není v rámci EU jediná země, kde by nestál před soudem nějaký islamofob!!

Francie je předobrazem budoucí Evropy, avšak ostatní země ji budou časem následovat. Některá dřív, jiná později, nicméně v současné době je Evropa na cestě k totální islamizaci, které vydatně napomáhá právě i to, že se islámu neskutečně ustupuje a podvoluje. Ostatně, samo slovo islám znamená v překladu „podvolení“….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

One thought on “Francouzská firma Evian se omlouvá muslimům, má strach, že dopadne jako Charlie Hebdo

  1. Bohužel, běžný volič nějak nemá ponětí o tom, co vše is lam znamená, na druhou stranu není povinen se zabývat náboženstvím někoho jiného, jenže se to holt nevyplácí …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout