Berlíňané přišli na geniální způsob, jak odvrátit výstavbu domu pro azylanty v jejich čtvrti, pomohl jim šneci

Berlíňané přišli na geniální způsob, jak odvrátit výstavbu domu pro azylanty v jejich čtvrti, pomohl jim šneci

O plánech výstavby několikapatrového azylového domu v jedné berlínské čtvrti jsem zde už před časem psala, stejně jako o tom, že by měl vyrůst v místě stávajícího lesoparku, který bezprostředně sousedí se zahradami některých domů v dané čtvrti. Tedy ještě pár týdnů nazpět hrozilo, že přímo za zahradou budou mít tamní obyvatelé jakousi džihádistickou základnu, stačilo jen pokácet lesík a začít stavět..

Je jasné, že odpůrci  výstavby nového azylového domu zřejmě nejsou voliči stávající rudo- zelené koalice, která má vítání v programu, nicméně většina obyvatel Berlína si prostě multikulturalismus přeje, jinak by ve vládě Berlína tato sebranka neseděla. Ovšem ti, kdo bydlí v bezprostřední blízkosti lesíka, se rozhodli proti výstavbě domu pro stovky džihádistů bojovat. Protože však věděli, že na zachování lesa musí jít poněkud od lesa, rozhodli se jít na celou věc přes ochranu přírody.

Po letech sporů s obyvateli malého lesíka v nóbl berlínské čtvrti Lichterfelde, červeno-zelený berlínský senát upustil od svého plánu kácet tam stromy, aby mohli v místě lesíka postavit domov pro žadatele o azyl. Pozadím rozhodnutí se jeví blížící se zářijové volby do Poslanecké sněmovny a Okresního shromáždění. Oficiálním důvodem je ochrana hlemýžďů.

Obyvatelé Lichterfelderdu jsou chytří a samozřejmě ví, že nemá smysl diskutovat o azylu se zástupci těch nejnadšenějších vítačů berlínského senátu a jeho Státního úřadu pro záležitosti uprchlíků (LAF), který hledá vhodná místa pro další domovy žadatelů o azyl v celém hlavním městě Německa.

Místo toho aktivisté „Občanské iniciativy Lebenswerte Lichterfelde“ hledají vzácné rostliny, zpěvné ptáky, hlemýždě a netopýry ve sporné lesní oblasti, aby měli dostatečné argumenty proti projektu odlesňování.

A hle, nakonec vůle občanů zvítězila nad zlými úmysly politiků.

LAF uklouzla na poměrně vzácném šnekovi, a kdyby tomu tak nebylo, jako záminka pro zastavení stavebního projektu by se hodili netopýři nebo dudci. Pro obyvatele stálo za to přibít odpovídající hnízdící budky ke stromům. Uprostřed velkoměsta si zachovávají kus kvality života a pro radnici mají další záminky proč lesík kvůli azylovému domu nekácet.

Příklad uvedený v Lichterfelde by mohl být příkladem i pro ostatní německá města: vzácní šneci nebo jiní vzácní živočichové či rostliny jsou vítanou záminkou, pak stačí jimi obsadit (či osázet) lokalitu, kde se má případné útočiště pro „budoucí Evropany“ stavět. A kdo by nechtěl udělat vše, co je v lidských silách, aby zachoval  přirozené prostředí? Co by asi udělalo s preferencemi Zelených, kdyby se zjistilo, že někde pokáceli les plný vzácných živočichů a rostlin??

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Berlíňané přišli na geniální způsob, jak odvrátit výstavbu domu pro azylanty v jejich čtvrti, pomohl jim šneci

  1. Jo, ti Zelení jsou pokrytci, chlubí se ochranou přírody a přitom klidně kácí lesy jako biomasu či pro své miláčky migráčky, to pak jde ochrana přírody stranou ….

  2. Tohle nádherně ilustruje úvahu z jedné zprávy Pánka v Plísni, kde píšou, že „nepřátelé zlomyslně dodržují zákony“. Ano. Bojovat proti zeleno-rudému zlu jeho vlastní zbraní je vrchol elegance.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *