Ve Švédsku byl odsouzen sériový násilník z Afriky, stihl přepadnout čtyři ženy

Ve Švédsku byl odsouzen sériový násilník z Afriky, stihl přepadnout čtyři ženy

Sériový násilník z Afriky má nakonec štěstí, že už stihl získat i občanství jedné ze zemí EU, i když ne Švédska, Do Afriky, odkud před pár lety přišel, už tedy nebude deportován.

Odvolací soud ve Svea dnes odsoudil 24letého muže mimo jiné z dokonaného znásilnění v Rågsvedu v létě 2019 a několika pokusů o znásilnění v Södermalmu ve Stockholmu na podzim roku 2020. Oběťmi byly čtyři ženy. Odvolací soud zvyšuje trest ze šesti na osm let vězení.

Čtyřiadvacetiletý Afričan byl zatčen v říjnu 2020 poté, co spáchal řadu zločinů v Södermalmu. Mimo jiné byly tři ženy vystaveny pokusu o znásilnění a jedna z nich byla také z jeho strany obětí obchodování s lidmi.

Po zatčení a provedené analýze DNA se zjistilo, že jeho vzorky odpovídají případu dokonaného znásilnění, k němuž došlo v létě 2019 v Rågsvedu.

Čtyřiadvacetiletý muž byl letos začátkem února okresním soudem odsouzen k šesti letům vězení za sérii trestných činů spáchaných na čtyřech ženách.

Odvolací soud nyní muže odsuzuje za stejný trestný čin jako okresní soud, ale konstatuje, že hodnota trestu je výrazně vyšší, než k jaké původně dospěl okresní soud. Trest odnětí svobody se proto zvyšuje na 8 let.

Okresní soud muže deportoval na 15 let, odvolací soud ho však odsoudil k deportaci na doživotí.

Afričan má občanství Španělska, kam bude deportován. Vzhledem k neexistenci hranic v rámci EU je však deportace spíš symbolická…

Kromě znásilnění nebo pokusu o znásilnění byl ve třech případech také obviněn z obchodování s lidmi nebo z pokusu o zabití, ale také z únosů žen či několika pokusů o únos….

„Muž popřel, že by byl vinen ze zločinů, ale odvolací soud shledává, že důkazy, včetně DNA a bezpečnostních záznamů, nezanechávají žádné pochybnosti o tom, že to byl on, kdo ženy napadl,“ uvedl v prohlášení odvolací soud.

K případu jen dodávám, že ve Švédsku se zločinci propouští po 2/3 trestu, přičemž deportace do Španělska, kde si již stihl zajistit občanství, pro něj není žádným trestem. Na druhou stranu je verdikt soudu poněkud neobvyklý, běžně se ve Švédsku dává takto vysoký trest u vetřelců výhradně za vraždu. Nedávno dostal i za velmi brutální znásilnění jistý Arab pouze podmínku, Afghánec byl dokonce osvobozen z vraždy…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

One thought on “Ve Švédsku byl odsouzen sériový násilník z Afriky, stihl přepadnout čtyři ženy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout