Kurdská rodina pobodala Švéda proto, že si začal s jejich dcerou a sestrou

Kurdská rodina pobodala Švéda proto, že si začal s jejich dcerou a sestrou

Vražda ze cti nemusí být namířena jen proti ženě, která onu pochybnou „čest“ pošpinila, často se útok zaměří i na další případné „viníky“. Muslimka si musí vzít nemuslima, podle islámu se totiž manželstvím přebírá víra muže, tedy žena – muslimka si nesmí vzít nemuslima, pak by z ní již muslimka nebyla. Naopak, nemuslimka se sňatkem s muslimem stává muslimkou…

Možná jste také zaznamenali mnohé případy mladých muslimek, žijících v Evropě, které byly zavražděny vlastními otci, bratry, ale i matkami jen proto, že si našly Evropana. Někdy se ovšem stane terčem útoku i onen nápadník…

Když syrská kurdská rodina zjistila, že si jejich dcera začala vztah se Švédem, rozhodli se zasáhnout a vztah ukončit. Na parkovišti byl Švéd napaden a velmi vážně pobodán, ale zázrakem přežil. Syn a rodinný přítel byli nyní za tento čin odsouzeni. Matka je však zproštěna obžaloby z podněcování k vraždě díky tomu, že byla chráněna svou dcerou.

Muž, kterému je 40 let, byl kolegou Kurdské ženy a v květnu až červnu 2020 mezi nimi začal milostný vztah.

Snažili se udržet vztah v tajnosti před rodinou ženy, která by nikdy její vztah se Švédem neakceptovala.

Když se její přítel setkal s někým z rodiny ženy, která je ze Sýrie, byl vždy představen jako kolega a kamarád. Rodina se ženu snažila sledovat a několikrát jí klepali na dveře, když byl její přítel v jejím bytě. Pak jednou rodině neotevřeli, místo toho jen tiše seděli, aniž by dali najevo, že jsou doma.

Kurdské rodině se však podařilo zjistit, že mají milostný vztah a začali vymýšlet plány na krvavou pomstu.

13. srpna 2020 Švéd navštívil byt ženy v Osby ve Skåne a jako obvykle vešel zadními dveřmi, aby si ho její rodina nevšimla. Žena tam však nebyla a telefonicky oznámila, že nemůže přijít do bytu, protože její bratři po ní jdou. Oznámila, že půjde na „bezpečné místo“, odkud kontaktuje švédského přítele.

Muž pak opustil byt a šel ke svému autu, které zaparkoval na nádraží. Musel se plížit, protože viděl, že bratr přítelkyně, kterému bylo tehdy 17 let, seděl venku v autě.

Když kolem 21.30 došel ke svému autu, zjistil, že je přední okno rozbité. V tu samou dobu se rozrazily dveře řidiče  a z auta vyskočil bratr jeho přítelkyně s výhružným pohledem a nožem v ruce.

„Okamžitě do mě začal divoce bodat nožem. Vrhl jsem se dozadu k sedadlu spolujezdce a zvedl nohu, abych se ochránil. Cítil jsem obrovský tlak a uvědomil jsem si, že jedno z bodnutí zasáhlo mé tělo. Všude tekla krev,“ řekla oběť během procesu.

Za  bratrem své přítelkyně viděl druhého odsouzeného pachatele – 20letého Kurda ze Sýrie, jehož matka je kamarádkou matky jeho přítelkyně – jak dřepí a dívá se na něj. Útočníci pak utekli v zeleném autě.

Oběť utrpěla život ohrožující zranění, ale záchranáři muže naštěstí odvezli do nemocnice téměř ihned po útoku. Tam podstoupil okamžitou operaci.

„Bez okamžité pomoci by existovalo značné riziko, že by oběť zemřela v důsledku krvácení a těžkých zranění, která utrpěl. Jeho zranění byla proto považována za život ohrožující,“ napsal okresní soud v Hässleholmu s odkazem na soudní osvědčení.

Během policejního technického vyšetření bylo nalezeno velké množství krve na podlaze před a na sedadle řidiče. Dále bylo zjištěno, že čelní sklo před sedadlem řidiče bylo rozbito, a že tři pneumatiky byly propíchnuty ostrým předmětem.

Švédova přítelkyně rodinu během procesu chránila. Uvedla, že jí rodina v žádném případě nevyhrožovala ani jí nebránila v tom, aby se se Švédem vídala. Odvolala všechno, co předtím řekla policii.

„To, co jsem řekla při policejním výslechu, nebyla pravda“ řekla.

Podle švédské kamarádky Kurdky, jejíž přítel byl pobodán,  jí kurdská dívka také řekla, že jí matka vysvětlila, že už není „jejich dcerou“, když její rodiče zjistili, že chodí se Švédem. Také řekla své kamarádce, že její bratři by měli jít po ní místo po jejím švédském příteli. Běžně se totiž v rámci vraždy ze cti v prvé řadě zavraždí příbuzná, která pošpinila čest rodiny.

Nyní 18letý bratr dívky byl obviněn z pokusu o vraždu. 20letý rodinný přítel byl obviněn ze spoluúčasti na pokusu o vraždu a matka byla obviněna z podněcování k pokusu o vraždu. Všichni popřeli jakékoliv provinění.

Syn i 20letý známý byli za tyto zločiny odsouzeni. Trest jsou dva roky v uzavřené vazbě pro mladistvé a šest let ve vězení. 20letý muž má syrské občanství, ale může zůstat ve Švédsku, protože prokurátor  nepožádal o deportaci.

Okresní soud uvádí, že „motiv vraždy ze cti je důležitým vysvětlením skutečnosti, že zločin byl naplánován a spáchán“. Soud také řekl, že „plně chápe situaci, ve které je jejich dcera, která pod nátlakem chrání rodinu.

Pokud jde o matku, prokurátorka uvedla, „že pro ni byl problém, že se její dcera scházela se Švédem, proto přiměla svého syna a jeho kamaráda, aby se Švéda pokusili zavraždit.“

„Také podnítila nebo podpořila pokus o vraždu tím, že se pokusila zjistit, kde Švéd bydlí, opakovaně byla v  telefonickém kontaktu s pachateli, jimž pomohla čin plánovat, ale sešla se s nimi i v blízkosti místa činu,“ stojí v obžalobě.

Okresní soud v Hässleholmu se však domnívá, že chybí konkrétní důkazy, na základě nichž by mohla být matka odsouzena.

„Neexistují žádné telefonní hovory, technické vyšetřování ani jiné informace, které by dokázaly že pokus o vraždu byl proveden na základě příkazu ze strany matky,“ napsal soud.

Obvinění proti matce se proto zamítá.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

One thought on “Kurdská rodina pobodala Švéda proto, že si začal s jejich dcerou a sestrou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout