V Německu stanul před soudem bratr vysoko postaveného člena ISIS

V Německu stanul před soudem bratr vysoko postaveného člena ISIS

Už v době, kdy se hovořilo o konci ISIS v Sýrii (kde je nyní tato bojůvka opět na vzestupu), bylo jasné, že nešlo o porážku, ale o přemisťování vojáků na další bojiště. Těmi bojišti je aktuálně Afrika a v blízké budoucnosti jím má být i Evropa, kde je zatím na džihád mečem příliš brzy. Pak není divu, že není týdne, aby právě v Evropě nestanul nějaký ten člen této militantní bojůvky, mající za cíl zavedení všesvětového chalífátu, před soudem. A v Německu, které patří k jednomu z hlavních evropských semenišť islámských radikálů, jsou podobné případy stále častější.

Bývalý člen zakázané teroristické organizace „Islamkreis Hildesheim“ byl v pondělí 19. dubna 2021 souzen u Vrchního krajského soudu v Celle. 38letý muž je obviněn z podpory teroristické milice Islámský stát (IS). Jeho bratr je údajně vysoce postaveným členem teroristické milice.

Podle státního zastupitelství obviněný údajně roky podporoval teroristické milice přes Německo. Podle zprávy bratři dlouho patřili k dnes již zakázané německé obdobě Islámského státu – k Islamkreis Hildesheim – sdružení, které údajně povzbuzovalo mnoho lidí, aby se připojili k teroristickým milicím pod vedením nyní odsouzeného kazatele Abú Walaa.

Obviněný údajně nahradil svého bratra v Německu po jeho odchodu  jako „správce aktiv“ a logisticky a finančně mu pomohl. Podle obžaloby poslal do Sýrie několik tisíc eur, stejně jako chytré telefony a tablety prostřednictvím prostředníků.

Jak dále informuje tisková agentura DPA, obviněný údajně také zorganizoval odchod manželky bratra s jejich čtyřmi nezletilými dětmi do Sýrie. 38letý muž je ve vazbě od konce července loňského roku. Soud bude pokračovat.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

One thought on “V Německu stanul před soudem bratr vysoko postaveného člena ISIS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout