Švéd byl odsouzen za to, že použil slovo „černoch“

Švéd byl odsouzen za to, že použil slovo „černoch“

Zřejmě si politicky korektní Švédsko představuje, že by se mělo používat po vzoru USA místo slova černoch slovo „afrošvéd“.  To už by švédským multikulturalistům nejspíš vyhovovalo. Nakonec má muž štěstí, že ho soud odsoudil „pouze“ k podmínce, mohl se také dočkat trestu hezky „natvrdo“. V zemi, kde za brutální znásilnění dostanete jen veřejně prospěšné práce, je možné cokoli…

Muž (50 let) použil slovo „černoch“, když požádal své africké sousedy, aby si uvedli do klidu své hlučné potomky. Nyní byl soudem usvědčen z „podněcování k rasové nenávisti“.

K incidentu došlo 4. srpna 2018 v Hallstahammaru, ale teprve nyní byl muž odsouzen okresním soudem ve Västmanlandu.

Muž stál na balkoně činžovního domu a křičel na skupinu dětí na dvoře, aby se poněkud ztišily. Pak použil slovo černoch, což dosvědčilo několik svědků.

Pak šel dolů na hřiště a znovu použil slovo černoch, když nadával dětem. Některé děti zareagovaly tím, že na něj křičely, aby „sklapnul“.

Muž tvrdí, že byl v té době opilý a na incident si nevzpomíná. Trval také na tom, že není rasista, ale marně.

„Slovo ‚černoch‘ představuje názor vyjadřující neúctu k etnické skupině, který může vést k odpovědnosti za podněcování k rasové nenávisti,“ stojí v rozsudku okresního soudu ve Västmanlandu.

Trest za podněcování k rasové nenávisti je podmíněný. Muž se tentokrát vyhne běžné pokutě, protože za podobné zločiny nebyl v minulosti odsouzen.

Mimochodem, předpokládám, že když nazve nějaký černoch bělocha bělochem, nikdo ho za to k soudu nepožene. Nikoho by předně nejspíš ani nenapadlo toto oslovení považovat za jakkoli diskriminující. Ovšem pár let nazpět bylo i slovo černoch úplně běžně používaným, aniž by se někdo musel obávat, že jeho použití ho dostane před soud….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Švéd byl odsouzen za to, že použil slovo „černoch“

  1. Je děsivé, kam až vede sluníčková neomarxistická psedo humanitní politika, kdy vede až ke zblbnutí soudců a velké části společnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout