Sluníčkáři postavili v Budapešti sochu na počest BLM a LGBTQ, podívejte se, jak dopadla (video)

Sluníčkáři postavili v Budapešti sochu na počest BLM a LGBTQ, podívejte se, jak dopadla (video)

Asi jako všechna hlavní města v Evropě je také Budapešť semeništěm liberalismu, sluníčkářů, vítačů a eurohujerů. Ostatně, není žádná náhoda, že hlavní města mají také sluníčkářské starosty. Pak není nic neobvyklého, když se – i díky sídlu spousty aktivistických neziskovek – tato města občas rozhodnou podpořit některý z pilířů současné ideologie. Těmi je muslimská invaze, islamizace, BLM, LGBTQ a genderismus. i když jde o vzájemně absolutně neslučitelné ideologie, najde se dost šílenců, kteří je takto „pohromadě“ podporují.

Socha, která vyvolala kontroverzi, je přepracovaná Socha svobody klečící a držící pravou ruku se zavřenou pěstí směrem k obloze, přesně v duchu BLM. Socha byla vyrobena pomocí 3D tiskáren a skládala se z několika větších bloků, které jiskřily v barvě duhy, aby také upozornily na problémy LGBTQ.

Socha byla dříve vystavena v soukromé galerii, kde nikomu nevadila. „Myslela jsem si, že se soše nic nestane. Myslela jsem, že občané Budapešti jsou dost zralí na to, aby se dívali na sochu a neublížili jí. Proto jsem teď trochu zklamaná,“ řekla pro Telex starostka městského obvodu Krisztina Baranyiová.

Socha však čelila poměrně ponižující sérii událostí. Mnoho různých skupin s odlišným pohledem na svět zaútočilo na sochu jak slovně, tak fyzicky.

Jednou z těchto skupin bylo Hnutí naší vlasti, které uvedlo, že socha je „protievropská, proti bílým a jde o  protiheterosexuální a protikřesťanský symbol“. Vztyčili kříž vedle sochy a ve stejný den se jim podařilo přelepit sochu několika dřevěnými panely a přidat nálepku s nápisem: „Černoši by také rádi duhu.“

Poté Telex oznámil, že muž v černém oblečení vylezl na krabici a polil sochu bílou barvou. Podle některých informací byli kolem sochy dokonce ozbrojení vojáci.
Ani to nemohlo změnit osud sochy, protože do pátečního rána byla socha rozbita a vytlačena ze soklu. Podle Telexu byli pachatelé z Krajně pravicového hnutí Légió Hungária.

Zpravodajský portál se také zeptal autora na názor na osud jeho uměleckého díla. Péter Szalay řekl, že očekával, že socha bude zbořena, ale očekával, že k tomu dojde ještě dříve. I když přežila jednu noc, technicky byla socha zbořena během méně než 24 hodin.
Tvůrce také řekl, že nechce, aby socha byla propagandou. Podle tvůrce díla samotná socha nic neprohlašuje a  její osud  je také součástí příběhu uměleckého díla.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout