Novodobými Osmany okupovaný Kypr – předobraz budoucnosti islamizované Evropy (video)

Novodobými Osmany okupovaný Kypr – předobraz budoucnosti islamizované Evropy (video)

Od roku 1974 nelegálně okupovaný Kypr je varovným mementem pro všechny Evropany. Názorně nám ukazuje, jak jednou nejspíš dopadne i zbytek Evropy. Sever Kypru je okupován už 47 let, přičemž za dobu okupace se celá okupovaná část Kypru změnila k  nepoznání. Severní Kypr byl islamizován, byla zničena většina – často starobylých – kostelů, které druhou okupaci Osmany nepřežily. Tristní ovšem je, že islamizace území postihla i další starobylé památky, které byly zničeny či v případě movitých věcí rozprodány, mnohdy neznámo komu.

Více než 550 řeckých pravoslavných kostelů, kaplí a klášterů nacházejících se ve městech a vesnicích okupovaných oblastí bylo vypleněno, záměrně poničeno a v některých případech zbořeno. Mnoho křesťanských kostelů a kaplí bylo přeměněno na mešity, sklady turecké armády a stodoly.

Tato skutečnost jasně dokazuje, že náboženské dědictví v okupovaných oblastech bylo cílem okupačního režimu v rámci jeho politiky vymýcení kulturního charakteru oblasti. Kromě toho jsou významné kulturní památky a svatyně i nadále zcela nepřístupné, protože se nacházejí v „vojenských zónách“ turecké okupační armády…

Turkey Wipes Out the Christian Culture of Occupied Cyprus 2

Zničení se neomezuje pouze na památky patřící kyperské církvi, ale vztahuje se také na náboženské památky patřící pravoslavnému patriarchátu Jeruzaléma a arménským, maronitským a katolickým církvím Kypru.

  • 500 řeckých ortodoxních kostelů bylo poničeno či zcela zdemolováno
  • 130 kostelů, kaplí a klášterů bylo znesvěceno
  • asi 15 tisíc starých obrazů, ikon a maleb zmizelo neznámo kam, zřejmě byly rozprodány
  • 77 kostelů bylo přeměněno na mešity
  • 28 kostelů dnes slouží pro vojenské účely
  • 13 kostelů slouží coby stodoly k uchování zemědělských produktů či jako chlévy

Pomohl někdo napadenému Kypru? Pocítilo Turecko jakkoli důsledky invaze? Ne, Turecko je nejen členem NATO, ale také kandidátem na členství v EU. Turecko se nesankcionuje, Turecku se podlézá. Osmané si ovšem mezitím staví jednu mešitu za druhou po celé Evropě, aktuálně je ve výstavbě největší evropská mešita ve Štrasburku. V současné době největší evropskou mešitou je Erdoganem slavnostně otevíraná mešita v Kolíně nad Rýnem.

Novodobá Osmanská říše má podle vizí sultána Erdogana zahrnovat celou Evropu. Kypr nikdo nebránil, bylo by naivní si myslet, že Evropu někdo bránit bude. Vždyť džihádisté jsou do Evropy importováni s podporou EU i většiny evropských zemí. Podívejte se na dokument, který je sice v angličtině, ale jistě i ten, kdo není jazykově vybaven, pochopí. A uvědomte si, že severní část Kypru je předzvěstí toho, jak dopadne celá Evropa. Kypr nikdo nebránil, kdo bude bránit zbytek Evropy?

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 4.2]

2 thoughts on “Novodobými Osmany okupovaný Kypr – předobraz budoucnosti islamizované Evropy (video)

  1. Orbán, Morawiecki, Erdogan a Thaci /je možné, že sa k nim pridá aj Salvini/ sú veľmi blízki spojenci a podľa vzoru svojich predchodcov z II: svetovej vojny si chcú nanovo rozdeliť Európu a zmeniť povojnové hranice. Poľsko a Maďarsko dokonca plne podporujú vstup Turecka a Kosova do EÚ…

  2. To nás čekají věci, ono již ve Francii je ničení památek 2x denně, bohužel si na to lidi zvykají a za nějakou dobu jim to ani nepřijde divné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout